Marija Sarapova nyerte az 1,3 millió dollár összdíjazású San Diegó-i nőitenisz-tornát, miután a döntőben két szoros szettben jobbnak bizonyult az első helyen kiemelt belga Kim Clijstersnél.

A 19 éves orosz klasszis március óta először került WTA-viadal fináléjába, és ki is használta az alkalmat: idei második, pályafutását tekintve pedig 12. tornagyőzelmét aratta egyesben. A két játékos ötödször találkozott egymással, s Clijsters először szenvedett vereséget.

WTA-torna, San Diego (1,3 millió dollár), döntő:
Sarapova (orosz, 2.) - Clijsters (belga, 1.) 7:5, 7:5

A 11. helyen kiemelt Arnaud Clément nyerte a 600 ezer dollár összdíjazású washingtoni keménypályás férfi tornán. A francia játékos - aki a döntőig vezető úton az ausztrál Lleyton Hewittot, a szlovák Dominik Hrbatyt és az orosz Marat Szafint is megverte - a fináléban két szettben nyert a britek legjobbja, Andy Murray ellen.