Hatodikként csapott a célba a 100 méteres hátúszás fináléjában Cseh László a Margitszigeten zajló Európa-bajnokság első keddi döntőjében. A 100 méteres mellúszásban Bodor Richárd hetedik lett. Ami a középdöntőket illeti: Cseh első, Kerékjártó Tamás pedig a negyedik helyen kvalifikálta magát a 200 méteres vegyesúszás döntőjébe, 100 mellen Kovács Ágnes szintén 4. idővel jutott a finálába. A nap utolsó két számát a felhőszakadás miatt szerdára halasztották.

A 100 méteres hátúszás döntőjében ugyan jól rajtolt Cseh László, szinte együtt tempózott a görög Grigoriadisszal, ám a magyar klasszis 50 méternél 26.50-nel csupán ötödikként fordult. Ezen a pozícióján nem is tudott javítani, végül hatodikként csapott a célba. A versenyt végül az orosz Arkagyij Vjacsanyin nyerte, megelőzve az osztrák Markus Rogant és a görög Ariszteidisz Grigoriadiszt.

8. Steffen Driesen (német) 54.84

Cseh után Bodor Richárd következett a 100 m mell döntőjében, s bár mindent megtett a 2004-ben háromszoros Eb-bronzérmes, küzdőképessége ezúttal csak a hetedik helyet hozta meg számára. Ideje is gyengébb volt, mint előző nap, amikor is a hatodik eredményt produkálva, 1:01.11 perccel lett finalista. Kedd este 1:01.36 kellett neki a célba éréshez.

A leggyorsabban az orosz Roman Szludnov teljesítette a távot, másodikként a norvég Alexander Daleonen, harmadikként pedig az ukrán Oleg Liszogor csapott a célba.

8. James Gibson (brit) 1:01.46.

Kedd estéről szerda délutánra "mosta át" a 200 m női hátúszás döntőjét a margitszigeti felhőszakadás.

A szervezők a férfi 200 m vegyes elődöntőit követő szakadó eső miatt döntöttek úgy, hogy a második napi hivatalos vizes programból hátramaradt 200-as hátfinálét - melyben Verrasztó Evelyn is érdekelt - szerdán 16.45-től rendezik meg. Ezt követően pedig - természetesen az égiek "egyetértésével" - indulhat az eleve szerdára betervezett elődöntők-döntők műsora.

A 200 m-es férfi gyors két - ugyancsak keddre tervezett - elődöntőjére a szerda délelőtti program zárásaként kerül sor.