Andre Agassi utolsó fellépése a wimbledoni teniszbajnokságon nem sikerült a legfényesebben: az amerikai klasszis, aki a US Open után búcsút mond a tenisznek, három sima szettben kikapott a spanyol Rafael Nadaltól.

A 36 esztendős sztár, aki egy alkalommal, 1992-ben diadalmaskodott a "szentélyben", csak az első játszmában volt egyenrangú partnere a második helyen kiemelt ellenfelének. "A hosszú évek alatt csodálatos napokat töltöttem itt" - mondta a mérkőzés végén meghatódottan a Las Vegas-i fenomén.

A nőknél kiesett a címvédő Venus Williams, az amerikai klasszist, aki három alkalommal (2000, 2001, 2005) nyerte meg az angol nyílt bajnokságot, Jelena Jankovic verte meg három szettben.

A szerb-montenegrói teniszező pályafutása első tornagyőzelmét a Római Teniszakadémián szerezte meg 2004 tavaszán. Az első helyen kiemelt Amélie Mauresmo gond nélkül jutott tovább: 59 perc alatt intézte el az ausztrál Nicole Prattot.

Az esti programban folytatódott a meglepetéssorozat: Andy Murray legyőzte a tavaly és tavalyelőtt döntős, harmadik helyen kiemelt Andy Roddickot. A volt világelső meglepően sokat hibázott, 19 esztendős ellenfelének viszont helyén volt a szíve.

A harmadik játszmában Murray meccslabdához jutott, amelyet egy pokoli erős tenyeressel még hárított Roddick. A következőnél azonban már megremegett az amerikai keze, és az alapvonalon túlra bombázta a labdát.

A helyi - amúgy skót származású - közönségkedvenc, akinek nagy jövőt jósolnak, tavaly a harmadik fordulóig jutott, ám ott kikapott az argentin David Nalbandiantól. Most egyetlen hazai játékosként bejutott a nyolcaddöntőbe, így még teljesülhet a szigetországi teniszrajongók régi vágya, hiszen Fred Perry 1936-os sikere óta nyeretlenek a britek

Ferrer (spanyol, 23.) - González (chilei, 10.) 4:6, 2:6, 6:2, 6:3, 6:4
Nieminen (finn, 22.) - Kohlschreiber (német) 1:6, 6:2, 6:3, 7:6 (7-4)

Mauresmo (francia, 1.) - Pratt (ausztrál) 6:1, 6:2
Jankovic (szerb-montenegrói, 26.) - V.Williams (amerikai, 6.) 7:6 (10-8), 4:6, 6:4