A nőknél elsőként a Roland Garros-győztes belga Justine Henin-Hardenne biztosította a helyét a legjobb 16 között a wimbledoni nyílt teniszbajnokságon. Továbbjutott a férfi egyes 2002-es bajnoka, az ausztrál Lleyton Hewitt is, de ő még csak a 3. fordulóba kvalifikálta magát.

Egyetlenegy trófea hiányzik Grand Slam-gyűjteményéből Justine Henin-Hardenne-nek, a belga klasszis ehhez most egy lépéssel közelebb került Wimbledonban, miután a harmadik fordulóban bő egy óra játékidő alatt 6:2, 6:3-ra verte az orosz Anna Csakvetadzét, s már nyolcaddöntős.

Henin ezzel zsinórban 14. meccsén diadalmaskodott, a Roland Garros és az eastbourne-i torna megnyerése után egyértelműen az angol nyílt teniszbajnokság egyik nagy esélyese. A belga teniszező a négy nagy viadal közül eddig egyedül itt nem tudott diadalmaskodni, legjobb eredményeként 2001-ben finálét játszhatott, ám nem bírt Venus Williamsszel, míg tavaly például már az első körben búcsúztatta a görög Daniilidou.

Kiesett az 1997-ben győztes, és hosszú szünet után idén visszatért svájci Martina Hingis, akit a japán Szugijama Ai győzött le.

A férfiaknál alaposan megizzadt a 2002-es bajnok Lleyton Hewitt, az ausztrál négy perc híján négy órát töltött a pályán, s csak öt játszmában múlta felül a koreai Li Hjung Tajkot. Hewitt következő ellenfele a belga Olivier Rochus lesz.

A svájci Roger Federer esélyeshez méltóan nyert a francia Nicolas Mahut ellen, a nyolcadik helyen kiemelt amerikai James Blake viszont 2-1-es vezetés után kikapott a fehérorosz Max Mirnyijtől.

Eredmények
férfiak, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
Hewitt (ausztrál, 6.) - Li Hjung Tajk (dél-koreai) 6:7 (4-7), 6:2, 7:6 (8-6), 6:7 (5-7), 6:4