A torinói sakkolimpia 11. fordulójában női válogatottunk 2-1-re legyőzte Horvátország trióját. Hoang Thanh Trang világossal nyert, Mádl Ildikó sötéttel, Vajda Szidónia világossal remizett. Férfi együttesünk négy döntetlennel 2-2-re végzett a dánokkal. Almási Zoltán és Balogh Csaba világossal, Gyimesi Zoltán és Horváth Ádám sötéttel osztozott meg ellenfelével a ponton. A nők mezőnyében az ukránok ismét győztek, előnyüket egy pontra növelték. A férfiak versenyében az örmények folytatták diadalmenetüket, 3-1-re nyertek a csehek ellen. A játéknap rangadóján az amerikaiak 2,5-1,5-re legyőzték az oroszokat, Kramnyikéknak ez már a harmadik vereségük volt. Két fordulóval a befejezés előtt az örmények előnye már 3,5 pont a franciák és a kínaiak előtt. A FIDE Kongresszusán nagy fölénnyel választották újra elnökké Kirszan Iljumzsinovot. A Kalmük Autonóm Köztársaság elnöke 96-57 arányban nyerte meg a szavazást a holland Bessel Kok-kal szemben.

Verőci Zsuzsa helyszíni tudósítása Torinóból

A csütörtöki szabadnap után folytatódott a pontvadászat a 37. sakkolimpián. Kettős győzelmet reméltünk, de csak a női csapatunk tudta beváltani a reményeket, s ezúttal is éltáblásunk, Hoang Thanh Trang győzelme jelentette a sikert. A férfiak összeállítása talán némi meglepetést okozott, saját kérésére kimaradt a megfázással bajlódó Berkes Ferenc. Almási Zoltán nem tudta feltörni Nielsen szicíliai védelmét.

A dán nagymester Visanathan Anand új edzője és pátyolgatja a norvégok ifjú tehetségét, Magnus Carlsent is. Gyimesi Zoltán sötéttel a spanyol megnyitás ellen a Marshall támadást játszotta meg, Hansen Sune sűrűn cserélgette a figurákat. Horváth Ádám erejéből ezúttal is csak remire futotta, de nagyon bíztunk abban, hogy Balogh Csaba megnyeri kedvező pozícióját. Hiba csúszott az előadásba, s Pintér József kapitány immár harmadszor írt alá 2-2-öt.

Győztes csapaton ne változtass elvet vallja a szenzációsan szereplő, s immár még nagyobb fölénnyel vezető örmény csapat kapitánya, Arshak Petroszjan. Az ötödik fordulótól kezdve Aronyian, Akopjan, Aszrjan és Szargiszjan négyes élvezi a bizalmát. Az eddig veretlen csehek ellen is taktikusan játszottak, az éltáblán a Világkupa-győztes Levon Aronyian gyorsan nyert, s ez lehetőséget adott egy kis levegővételre a két "gólzsáknak", Vlagyimir Akopjannak és Gabriel Szargiszjannak, sötéttel kisebb küzdelem után remiztek. Első győzelmének örülhetett Karen Aszrjan, a 3-1-gyel növelték előnyüket.

Forrás: [origo]

A forduló nagy rangadóját, az amerikai-orosz párharcot óriási érdeklődés kísérte. Feszülten figyelték Gata Kamsky és Vlagyimir Kramnyik érdekes párbaját, amely végül remi lett. Peter Szvidler és Jevgenyij Barejev világossal csak döntetlent ért el. A találkozó sorsa a harmadik táblán dőlt el, Alekszandr Griscsuk kikapott a tavalyi bajnoktól, Nakamurától. Az orosz nagymesternek ez volt az első veresége, már csak Kramnyik veretlen az első helyen kiemelt, de két fordulóval a befejezés előtt csak negyedik orosz együttesben.

Fontos győzelmet arattak a franciák, várakozáson felül szerepelnek a kubaiak. Megpecsételődött az indiai válogatott sorsa, még reménykedhetnek az izraeliek, javítottak az ukránok, magukra találtak a németek, kapaszkodnak a hollandok. Taroltak a bolgárok és a norvégok.

10-11. Hollandia és Németország 27
12 - 21. Magyarország, Dánia, Grúzia, Románia, Görögország, Szlovénia, Moldávia, Bulgária, Üzbegisztán és Norvégia

Hatodik játszmáját nyerte meg a szenzációsan játszó Hoang Thanh Trang, győzelme a horvátok elleni mérkőzés megnyerését jelentette. Éltáblásunknak 11 partijából 8,5 pontja van. Mádl Ildikó és Vajda Szidónia csak remizett Élő-pontszámukat jóval gyengébb ellenfeleikkel. Az ukránok folytatták bravúros sorozatukat, 11. meccsüket is megnyerték. Meggyőző arányban győzték le a bolgárokat, s előnyüket egy pontra növelték.

Az oroszoknál ezúttal Kosztenjuk nyert, a grúzokat láthatóan bosszantotta, hogy elbukták a meccset, s búcsút mondhattak érmes reményeiknek. Könnyedén nyertek a kínaiak, kedvező párosításukat kihasználták az amerikaiak.

7-9. Magyarország, Franciaország és Örményország 20,5
10-16. Bulgária, Románia, Lengyelország, Lettország, Hollandia és Fehéroroszország 20.