Horváth Viktor ezüstérmet szerzett a férfi öttusázók Világkupa-döntőjén, a svédországi Uppsalában. A versenyt a litván Edvinas Krungolcas nyerte, a harmadik helyen a 2003-ban világbajnok német Eric Walther végzett. Kállai Ákos kilencedik lett.

Horváth 188 körös remek lövészettel kezdett, majd a vívásban 800 pont fölé jutott, vagyis a számára kritikus erőpróbán közepes eredménnyel jutott túl, ami - figyelembe véve, hogy a jó fizikai számosok közé tartozik - biztató végkimenetelt sejtetett. Az úszásban a várakozásnak megfelelően szerepelt, a lovaspályát hibátlanul teljesítette, így a zárótusa előtt a második helyen állt. Az éllovas, s a 3000 méteres futásnak nála húsz másodperccel hamarabb nekivágó Krungolcas befogására nem volt esélye, ezüstérmes pozícióját azonban a papírforma alapján megtarthatta, és meg is tartotta.

Kállai, aki általában a technikai számokban jeleskedik, az első két tusában ezúttal alig szerzett több pontot Horváthnál, illetve az élcsoport tagjainál, ezzel el is dőlt, hogy az érmekért a folytatásban nem lesz versenyben. A futás előtt tizedik volt, végül egy hellyel még előrelépett. Egyik riválisával gyakorlatilag együtt ért a célba, de egy hajszállal előbb, ezért pluszpontot kapott, így az a sportágban szokatlan helyzet állt elő, hogy a futó- és a végeredménye nem néggyel osztható lett.

1. Edvinas Krungolcas (litván) 5632 pont
2. Horváth Viktor 5608 (lövészet: 188 kör/1192 pont, vívás: 808 pont, úszás: 2:05.9 perc/1292 pont, lovaglás: 1200 pont, futás: 9:31.6 perc/1116 pont
3. Eric Walther (német) 5556
...9. Kállai Ákos 5405 (185/1156, 872, 2:18.8/1136, 1200, 9:50.6/1041)

Az évközi eredményei alapján Balogh Gábor is részt vehetett volna a finálén, a szakosztálya azonban nem állta az utazás költségeit. Az ugyancsak honvédos Kállai, illetve a szombati női versenyben tizenharmadikként zárt Füri Csilla szabadjeggyel repült el Svédországba. A nők versenyében Vörös Zsuzsanna nyert, Szatmári Adrienn tizennyolcadik lett.