Pályafutása hatvanadik tornagyőzelmét arathatja az amerikai Andre Agassi, aki az argentin Juan Ignacio Chela legyőzésével bejutott a Los Angelesben zajló 380 ezer dollár összdíjazású férfitenisz-viadal döntőjébe. A 35 éves klasszis a párizsi Grand Slam-torna első fordulójában elszenvedett veresége óta először versenyez. A budapesti WTA-tornán az izraeli Anna Smashnova diadalmaskodott.

A 35 esztendős, nyolcszoros Grand Slam-győztes amerikai pályafutása során 88. alkalommal jutott ATP-torna döntőjébe, utoljára tavaly ősszel Stockholmban sikerült beverekednie magát, ám akkor a fináléban Thomas Johansson legyőzte őt.

Tornagyőzelmet 2004 augusztusában, Cincinnatiban aratott Agassi, akkor az ausztrál Lleyton Hewittot verte.

ATP-torna, Los Angeles (355 ezer dollár), elődöntő
Agassi (amerikai, 1.) - Chela (argentin) 6:4, 6:2
Muller (luxemburgi) - Hrbaty (szlovák, 2.) 4:6, 7:6, 6:1

Az elveszített első játszma után könnyedén győzött a harmadik helyen kiemelt argentin Gaston Gaudio a spanyol Fernando Verdasco ellen a 625 ezer euró összdíjazású ausztriai salakpályás férfitenisz-torna döntőjében.