A múlt heti, modenai WTA-tornán elődöntős Szávay Ágnes egyesben bejutott a fináléba a svájci Klostersben zajló junior tenisz Európa-bajnokságon.

A felnőtt világranglista 301. helyéről a 198-adikra ugrott 16 és fél éves tehetség - aki korosztályában idén három Grand Slam-trófeát szerzett - a német Nina Henkelt verte a négy között.

női egyes, elődöntő:
Szávay (1.) - Henkel (német) 6:3, 7:5

Szávay vasárnap a harmadik helyen kiemelt román Monika Niculescuval csap össze az Európa-bajnoki címért.

Argentin-chilei párharc lesz a hollandiai fináléban, Augustin Calleri és Fernando Gonzalez ugyanis egyaránt két szettben győzött az elődöntőben. A két dél-amerikai játékos eddig háromszor találkozott egymással - mindannyiszor salakon -, és Gonzalez 2-1-re vezet.

ATP-torna, Amersfoort (323 ezer euró), elődöntő:
Gonzalez (chilei, 2.) - Sanchez (spanyol) 6:2, 6:1
Calleri (argentin) - Minar (cseh) 6:4, 6:4

Robby Ginepri megszakította Andy Roddick sikersorozatát Indianapolisban: az amerikai játékos két meccslabdát hárítva - pályafutása során először - legyőzte kétszeres címvédő honfitársát.

Az első helyen kiemelt, wimbledoni döntős klasszishoz hasonlóan a másodikként rangsorolt német Nicolas Kiefer számára is ez a kör jelentette a végállomást, ugyanis három szoros játszmában kikapott a viadal 2002-es bajnokától, a brit Greg Rusedskitől.

Rusedski - Dent

Az első helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal és a harmadikként rangsorolt Gaston Gaudio jutott a döntőbe a stuttgarti versenyen. A Roland Garros idei bajnoka április óta megszakítás nélkül 33. salakpályás mérkőzését nyerte meg, míg a francia nyílt bajnokság tavalyi győztese az orosz Nyikolaj Davigyenkót múlta felül, bár riválisa gyomorpanaszok miatt feladta az elődöntőt.