Három ezüst- és egy bronzérmet szereztek a magyar úszók a budapesti ifjúsági Európa-bajnokság második napjának döntőiben a Hajós uszodában.

Magyar ezüsttel kezdődött a délutáni program: a BVSC-s Zubcsek Dénes élete legjobbját teljesítve végzett a második helyen a 100 méter pillangó fináléjában. Molnár Ákos követte honfitársa példáját, a Jövő SC talentuma is ezüstérmesként csapott célba 100 m mellen.

Ráadásul az ezüstös példa ragadósnak bizonyult: a szó szoros értelmében is a Jövő embere, Kalicz Helga 100 m háton érkezett be közvetlenül a győztes mögött.

A folytatásban az érdekelt magyarok nem játszottak vezető szerepet, kivéve a nyitónapon egy arannyal és egy ezüsttel gazdagodó Hosszú Katinkát, aki a 800 méteres gyorsúszás döntőjében egy bronzzal gyarapította kollekcióját. Három medáljával az Eb félidejében a bajaiak kitűnősége a legeredményesebb magyar.

...3. Hosszú Katinka 8:43.07

Két nap után a magyarok éremmérlege: 3 arany, 6 ezüst, 1 bronz. Az ifjúsági úszó-Európa-bajnokság 3. napján, szombaton újabb hat számban hirdetnek győztest.