Társoldalunk:

Boros országos csúccsal nyerte a magasugrást

2005.07.06. 20:30

Boros László 2,28 m-es országos csúccsal nyerte a férfi magasugrást a Debrecenben zajló 110. magyar atlétikai bajnokságon.

A hazaiak versenyzője tulajdonképpen csak az 1982-ben felállított rekorddal volt harcban, hiszen ellenfelei 2,14 m után elfogytak. Ő magabiztosan jutott egyre magasabbra, 2,21-en ugyan csak másodikra, 2,25-ön ugyanakkor elsőre jutott át. Az első két csúcskísérlete aztán nem sikerült, de harmadikra fent maradt a léc, s ez egyúttal a világbajnoki B-szint teljesítését is jelenti számára.

A nap egyik nagy meglepetése férfi 400 m-en született, miután Borsányi Zoltán legyőzte Szeglet Zsoltot. A másik pedig férfi 1500 m-en, amelyen az erősebb A-futam résztvevői sokkal inkább egymással, mint az idővel törődtek, aminek következtében az ott első Csillag Balázs még a dobogóra sem fért fel, az aranyérmet pedig a B-futamban első Csaja Gábor vehette át.

A többi számban nem történt váratlan esemény: Petráhn Barbara 400-on, Papp Krisztina 1500-on győzött, Vaszi Tünde pedig kilencedik távolugró aranyát gyűjtötte be.

Eredmények:
férfiak:

400 m: 1. Borsányi Zoltán (TFSE) 47.01 mp 2. Szeglet Zsolt (Szolnoki MÁV-SE) 47.26 3. Csesznegi Dávid (PVSK) 48.01
1500 m: 1. Csaja Gábor (KSI SE) 3:57.02 p 2. Havasi Zoltán (Békéscsabai AC) 3:57.75 3. Doma Csaba (VEDAC) 3::57.96
3000 m akadály: 1. Minczér Albert (VEDAC) 8:54.67 p 2. Ott Balázs (Bp Honvéd) 9:02.74 3. Tímár Levente (ARAK) 9:04.47
4x100 m: 1. Bp Honvéd "A" (Miklós Péter, Dezső Ákos, Dobos Gábor, Pauer Géza) 40.77 mp 2. TFSE 41.77 3. TSC-Geotech 42.13
magas: 1. Boros László (Debreceni SC) 2,28 m 2. Vaskó Zoltán (ARAK) 2,14 3. Harsányi Olivér (Debreceni SI) 2,10
gerely: 1. Horváth Gergely (PVSK) 75,34 m 2. Patkó Dániel (Szolnoki MÁV-SE) 70,48 3. Papp Bence (Reménység Vác) 69,25
kalapács: 1. Pars Krisztián (Dobó SE) 78,76 m 2. Pál Kristóf (VEDAC) 71,73 3. Németh Kristóf (Dobó SE) 66,97

nők:
400 m: 1. Petráhn Barbara (Zalaegerszegi AC) 52.92 mp 2. Varga Fruzsina (ARAK) 55.11 3. Bobcsek Emese (Gödöllői EAC) 55.53
1500 m: 1. Papp Krisztina (ÚTE) 4:12.26 p 2. Papp Gabriella (NyVSC) 4:27.38 3. Szabóné Csendes Ildikó (Békéscsabai AC) 4:29.06
4x100 m: 1. ARAK (Miklós Éva, Listár Nikolett, Hegyi Dóra, Varga Fruzsina) 46.53 2. Bp Honvéd "A" 46.65 3. Szolnoki MÁV-SE 48.30 
távol: 1. Vaszi Tünde (Bp Honvéd) 6,69 m 2. Ajkler Zita (Vasas) 6,41 3. Deák Katalin (FTC) 6,06

Előző
  • 1
  • 2
Következő

KAPCSOLÓDÓ CIKK