A varsói Európa-bajnokság 12. fordulójában Balogh Csaba világossal gyors taktikai döntetlent játszott a holland Tiviakovval. Cao Sang sötéttel aratott újabb győzelmet, a belga Gurevicsre mért vereséget, Nagymestereink 8 ponttal holtversenyben nyolcadikok, és nagy eséllyel pályáznak a továbbjutást jelentő 32 helyre. Mindketten ukrán ellenféllel mérkőznek meg a sorsdöntő utolsó játéknapon. Balogh sötét lesz Eljanov ellen, Cao világos Karjakinnal szemben. Portisch Lajos a török Haznedarogluval remizett. A befejező játéknap előtt a román Nisipianu és a szlovén Beljavszkij vezet 9 ponttal.

Fontos győzelmek, taktikai döntetlenek, váratlan meglepetések jellemezték a varsói Európa-bajnokság 12. fordulóját. Balogh Csaba a holland Tiviakovval gyorsan remizett, Cao Sang sötéttel aratott remek győzelmet, a belga Gurevics mondhatott búcsút a továbbjutás reményének.

Nagymestereink harcban állnak a továbbjutásért. Harmincketten vívják ki a FIDE tervezett Világkupáján a részvételi jogot. Szinte biztosra vehető, hogy a szombati tie-break napon nagyüzem lesz. Holtverseny esetén a bajnoki címet is rapid rájátszás döntené el, hasonlóképpen az érmes helyezések sorsát., illetve a továbbjutást.

A szabályok szerint két 15-15 perces rapid parti 10 másodperces lépésenkénti bonusszal. Ha nem születik döntés, akkor két 5-5 perces játszma 2 másodperc ráadással. Végső esetben pedig a "hirtelen halál" játszma. Az utolsó fordulóban Balogh Csaba sötét lesz az ukrán Eljanovval szemben, Cao Sang pedig a hajrában kettős vereséget elszenvedett ukrán Karjakinnal mérkőzik meg.

1-2. Nisipianu (román) és Beljavszkij (szlovén) 9 pont
3-7. Ivancsuk (ukrán), Radzsabov (azeri), Aronyian (örmény), Mojszejenko (ukrán) és Aszrian (örmény) 8,5
8-20. Karjakin (ukrán), Milov (svájci), Drejev (orosz), Tiviakov (holland), Jakovenko (orosz), Balogh Csaba (magyar), Eljanov (ukrán), Rublevszkij (orosz), Cao Sang (magyar), Kotronias (ciprusi), Kobalija (orosz), Tyimofejev (orosz) és Szokolov (holland) 8