A varsói Európa-bajnokság kilencedik fordulójában Balogh Csaba nagyszerű győzelmet aratott. Az orosz Kornyejevre mért vereséget, és 6 pontjával reális esélyekkel harcol a világbajnokságra való kijutásért. Cao Sang elvesztette veretlenségét, Portisch Lajos harmadszor volt kénytelen kapitulálni. Az ukrán rangadót megnyerte Ivancsuk, s ezzel befogta Karjakint. A román Nisipianu gyűjtött még az ukránokhoz hasonlóan 7 pontot.

Az ukrán olimpiai bajnok éltáblása, a címvédő Vaszilij Ivancsuk állította meg diadalmenetében 15 éves honfitársát, Szergej Karjakint. A világossal játszó ifjú titán a királyszárnyi támadást erőltette, de a rutinos ellenfél vezérszárnyi akcióval került döntő anyagi fölénybe. A döntetlenek sorozatát a holland Tiviakov győzelme szakította meg, Cao Sang elszenvedte első vereségét. Remek győzelmet aratott Balogh Csaba. Az Európa-bajnokságon résztvevő magyar válogatottba jelölt 17 éves nagymester az orosz Kornyejev ellen nyert, és nagy holtversenyben az előkelő 13. helyre lépett előre. A tizedik játéknapon újabb nehéz parti vár rá, a szlovák Movszeszjan lesz az ellenfele. Harmadszor kapott ki Portisch Lajos, sötéttel vesztett a moldáviai Jordacsescutól.

1-3.Karjakin (ukrán), Nisipianu (román) és Ivancsuk (ukrán) 7 pont
4- 12. Milov (svájci), Volkov (orosz), Drejev (orosz), Radzsabov (azeri), Najer (orosz), Beljavszkij (szlovén), Tiviakov (holland), Mojszejenko (ukrán) és Aszrian (örmény) 6,5
13-33. Aronyian (örmény), Kraszenkow (lengyel), Parligras (román), Pantsulaja (grúz), Jakovenko (orosz), Rublevszkij (orosz), Eljanov (ukrán), Balogh Csaba (magyar), Malahov (orosz), Movszeszjan (szlovák), ... 6
34-62. Naiditsch (német), Szakajev (orosz), Cao Sang (magyar), Carlsen (norvég), ... 5,5
63- 100. Mamedgyarov (azeri), Bologan (moldáviai), Portisch Lajos (magyar), ... 5