Marat Szafin három szoros játszmában legyőzte az ausztrál Mark Philippoussist a 15,2 millió euró összdíjazású angol nyílt teniszbajnokság második fordulójában.

Az idei Australian Open orosz győztese az első és a második szettet a rövidítésben nyerte meg, majd a harmadik s egyben utolsó felvonásban a hetedik játékban elvette Philippoussis adogatását, ezzel pedig gyakorlatilag pontot is tett a meccs végére. Az ausztrál mentségére szolgál, hogy derekasan küzdött, remekül szervált, kitűnően - olykor látványosan - hálózott, ám a sorsdöntő labdamenetekben rendre hibázott. Ráadásul a fájós lába is hátráltatta.

Az első helyen kiemelt Roger Federer könnyedén győzte le a cseh Ivo Minart. A 24 éves, világelső svájci klasszis - aki 2004-ben és 2003-ban is megnyerte a wimbledoni tornát - ezzel sorozatban 31. összecsapását vette sikerrel füvön. A nyolcadikként rangsorolt orosz Nyikolaj Davigyenko csuklósérülés miatt, 7:6, 2:1-es vezetésnél feladta a svéd Jonas Björkman elleni összecsapását, és nem jutott a legjobb 32 közé az athéni olimpián aranyérmes chilei Nicolas Massu sem, aki négy játszmában vereséget szenvedett az amerikai Justin Gimelstobtól. Szintén négy játszmában kapott ki a hazai közönség előtt szereplő Greg Rusedski, akit egy másik nagy bombázó, a svéd Joachim Johansson búcsúztatott.

A hölgyeknél nem történt nagy meglepetés: továbbjutott a tavalyi párizsi győztes orosz Anasztaszija Miszkina, és a belga Kim Clijsters számára sem jelentett gondot az amerikai Marissa Irvin. Amélie Mauresmo továbbra is nagyszerű formában van: a Czink Melindát búcsúztató francia klasszis a második körben a spanyol Sanchez Lorenzo napját keserítette meg. A tavalyi US Openen győztes Kuznyecova három szoros játszmában győzte le az indiai Sania Mirzát: az orosz rendkívül pontatlanul játszott, gyengén adogatott. Nála csak honfitársa, Gyementyjeva szervált gyengébben, aki a selejtezőből feljutott német Sabine Klaschka (177. a világranglistán) ellen 17 kettőshibát "hozott össze", de végül nagyobb rutinjának köszönhetően - kínkeservesen - győzött. Az első helyen kiemelt amerikai Lindsay Davenport viszont semmit sem bízott a véletlenre: valósággal leütötte a pályáról honfitársát, Jamea Jacksont.

Eredmények, 2. forduló (a 32 közé jutásért)
férfiak:
Ancic (horvát, 10.) - Udomchoke (thaiföldi) 7:6 (8-6), 3:6, 6:3, 6:3
J. Johansson (svéd, 11.) - Rusedski (brit) 7:6, (12-10), 3:6, 6:4, 7:6 (7-5)
Monfils (francia) - Hrbaty (szlovák, 22.) 6:3, 6:3, 2:6, 7:5
Mayer (német) - Verdasco (spanyol) 7:6 (8-6), 7:5, 6:3
Federer (svájci, 1.) - Minar (cseh) 6:4, 6:4, 6:1
Hewitt (ausztrál, 3.) - Hernych (cseh) 6:2, 7:5, 3:6, 6:3
Szafin (orosz, 5.) - Philippoussis (ausztrál) 7:6 (7-4), 7:6 (7-4), 6:4
Björkman (svéd) - Davigyenko (orosz, 8.) 6:7 (4-7), 1:2-nél Davigyenko visszalépett
Gonzalez (chilei, 21.) - Zib (cseh) 6:4, 7:6 (8-6), 6:3
Ferrero (spanyol, 23.) - Li (dél-koreai) 6:4, 3:6, 4:6, 6:3, 6:3
Dent (amerikai, 24.) - Kim (amerikai) 6:3, 6:4, 6:4
Kiefer (német, 25.) - Di Mauro (olasz) 6:3, 7:5, 6:3
Lopez (spanyol, 26.) - Sherwood (brit) 6:2, 6:4, 6:2
Gimelstob (amerikai) - Massu (chilei, 29.) 6:3, 4:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-0)
Juzsnyij (orosz, 31.) - Lisnard (francia) 1:6, 7:5, 6:3, 6:4
Berdych (cseh) - Burgsmüller (német) 6:3, 6:3, 6:1