Ami nem sikerült Melbourne-ben, összejött Párizsban: a januári Australian Openen mindkét junior döntőben vereséget szenvedett Szávay Ágnes szombati páros diadala után vasárnap egyesben is győzött a francia nyílt teniszbajnokságon, a Roland Garroson. Férfi egyesben Rafael Nadal négy játszmában legyőzte Mariano Puertát, és ezzel élete első Grand Slam-diadalát ünnepelhette.

A nyolcadik helyen kiemelt 16 éves magyar tehetség könnyedén nyert a fináléban, mindössze három játékot engedélyezett ellenfelének, a román Raluca-Ioana Olarunak, s 59 perc alatt hozta a mérkőzést.

Női párosban érvényesült a papírforma: az első helyen rangsorolt Virginia Ruano Pascual, Paola Suarez spanyol, argentin duó megvédte címét. A kettős 2001, 2002 és 2004 után negyedszer nyert Párizsban.

junior lányok, egyes, döntő:
Szávay Ágnes (8.) - Olaru (román, 14.) 6:2, 6:1

Forrás: MTI

Szávay megállíthatatlan volt Párizsban

női páros, döntő:
Virginia Ruano Pascual, Paola Suarez (spanyol, argentin, 1.) - Cara Black, Liezel Huber (zimbabwei, dél-afrikai, 2.) 4:6, 6:3, 6:3