A tavaly Athénban ötkarikás bronzérmes Vajda Attila legyőzte a kétszeres olimpiai bajnok, 13-szoros vb-győztes Kolonics Györgyöt a kenu egyesek 500 méteres számában a Raab Karcher-kupáért kiírt szolnoki kajak-kenu idénynyitón. A c-1 hosszabb távján, 1000 m-en ugyanakkor a második helyre szorult a Démász-Szeged versenyzője, itt Kronecker Gábor nyert.

A kajakosoknál 500-on a papírformának megfelelően a szintén kétszeres olimpiai aranyérmes Vereckei Ákos diadalmaskodott, míg 1000 m-en az U23-as Európa-bajnok Kucsera Gáboré lett az elsőség.

Mivel idén a négyesek számára nem írnak ki válogatót, a tavaly Athénban címét megvédő férfi kvartett két tagja, Kammerer Zoltán és Horváth Gábor egymással párban próbálja biztosítani a helyét a csapatban, az új formáció első éles versenyén a második lett 1000 méteren.

A Tisza-parti város viadalán - amelyet a szervezők a "tájékoztató" jelzővel illettek a júniusi két Eb- és vb-válogató előtt - a felnőtteknél csak férfi egységek indultak.