Az idén visszavonuló amerikai Lance Armstrong az ötödik helyen végzett a Georgia államban rendezett, hatszakaszos kerékpáros körversenyen, amelyet végül klub- és honfitársa, Tom Danielson nyert meg.

A Tour de France hatszoros győztese a harmadik, számára kedvező időfutamban váratlanul gyengélkedett, csak kilencedik lett 1:46 perces hátránnyal. Armstrong összetettben végül 1:41 perccel ment rosszabb időt, mint Danielson.

A kazah Alekszandr Vinokurov nyerte az országúti kerékpáros Pro Tour-sorozathoz tartozó belgiumi Liege-Bastogne-Liege viadalt. A T-Mobile klasszisa pályafutása második diadalát aratta a klasszikus egynapos versenyeken, az elsőt két évvel ezelőtt az Amstel Gold Race-n érte el. A legutóbbi két versenyt megnyerő olasz Danilo Di Luca ezúttal nem állhatott dobogóra, de megőrizte első helyét a sorozat pontversenyében.