Keczeli Bianka szerdai bronzérme után csütörtökön két negyedik és egy hatodik helyet szerzett a magyar junior csapat a Tallinnban zajló légfegyveres Európa-bajnokságon.

A lány puskások versenyében a Nagy Zsófia, Gábli Orsolya, Borbély Erzsébet összeállítású csapat (1170 kör) lett negyedik, mindössze két körrel elmaradva az ezüstérmes német és a bronzérmes olasz együttestől (1172).

Egyéniben egyik lánynak sem sikerült a döntőbe jutás, miután a 2003-ban Európa-bajnok Nagy 591 körrel a 19., Gábli 590-nel a 21., Borbély pedig 589-cel 37. lett.

A másik negyedik hely a Kocsis Roland, Kocsis Norbert, Belák András felállású fiú futócéllövő csapat nevéhez fűződik a 40 vegyes számban. Itt egyéniben Belák a hatodik helyet szerezte meg 372 körrel. Kocsis Norbert a 16. (362), míg Kocsis Roland a 19. (357) lett.

A felnőttek között német, illetve francia győzelem született egyéniben, míg csapatban az oroszok és az ukránok végeztek az élen a futócéllövők versenyében.