Hatalmas meglepetésre sem a 3. helyen kiemelt, Roland Garros-győztes Anasztaszja Miszkina, sem a hatodikként rangsorolt Jelena Gyementyjeva nem tudott nyerni az ausztrál nyílt teniszbajnokság 4. fordulójában: előbbit a francia Dechy, utóbbit a svájci Schnyder búcsúztatta. A férfiak egyesében az argentin Canas kapott leckét az orosz Davigyenkótól.

Magabiztosan, két 6:2-es szettel jutott a negyeddöntőbe a nők viadalán az első helyen kiemelt Lindsay Davenport, akinek mindössze egy órácskára volt szüksége ahhoz, hogy legyőzze a horvát Karolina Spremet. Az amerikai teniszező (aki utoljára öt esztendeje éppen Melbourne-ben nyert Grand Slam-tornát) következő ellenfele a tizedikként rangsorolt ausztrál Alicia Molik lesz, aki 7:5, 7:6-ra verte Venus Williamst.

Nem ment viszont az orosz teniszezőknek - legalábbis a hölgyeknél. A tavalyi Roland Garros-győztes Anasztaszja Miszkina nagyon simán kapott ki a 19. kiemelt francia Nathalie Dechy-től. Miszkina gyakorlatilag fonákoldalról értékelhetetlen teljesítményt nyújtott, 45 ki nem kényszerített hibát vétett, ami 6:4, 6:2-es vereséghez vezetett.

"Egyszerűen képtelen voltam koncentrálni, rengeteg könnyű labdát rontottam. Azt hiszem, az lesz a legjobb, ha elfelejtem ezt a meccset örökre" - nyilatkozta szomorúan az orosz.

Nem járt jobban honfitársa, Jelena Gyementyjeva sem, aki az első játszmát még nyögvenyelősen, rövidítésben hozta, majd ugyanilyen módon elbukta a másodikat. Pedig az orosz klasszisnak már 4:0-s előnye is volt, a váratlan formahanyatlást a döntő szettben sem tudta megállítani, így aztán a 12. helyen kiemelt svájci Patty Schnyder 6:7, 7:6, 6:2-re győzött.

Schnyder már tavaly is villogott Melbourne-ben, akkor három kiemelt búcsúztatásával egészen az elődöntőig menetelt, ahol Kim Clijsters állította meg.

A férfiaknál Andy Roddick alaposan megszenvedett a világranglista 102. helyén álló német Kohlschreiber ellen, ám pazar adogatójátékának köszönhetően 6:3, 7:6, 6:1-re győzött.

Az amerikai ellenfele a következő fordulóban Nyikolaj Davigyenko lesz, aki megmentve az oroszok hétfői becsületét három sima szettben búcsúztatta az argentin Guillermo Canast (6:3, 6:4, 6:3). Az ausztrál Lleyton Hewitt nagy csatát vívott a spanyol Rafael Nadallal, ám 1-2-es hátrányról ismegfordította a meccs állását.

Jól mutatkozott be a juniorok mezőnyében a felnőtt világranglista 367. helyén álló, 17 esztendős Szávay Ágnes, aki tizenkettedik kiemeltként az első fordulóban 5:7, 6:1, 6:1-re verte az ausztrál Jessica Engelst.