Ötven percet engedélyezett mindössze Mandula Petrának Sania Mirza, ennyi kellett ahhoz, hogy 6:2, 6:1-re nyerjen az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyesének 2. fordulójában. Indiai teniszezőnő korábban még soha sem jutott be Grand Slam-torna harmadik körébe. A párosok mezőnyében Kapros Anikó a szerb-montenegrói Jelena Jankovic oldalán nagy csatában, 1 óra 44 perc alatt 7:6, 7:5-re verte a Natalie Grandin, Conchita Martinez Granados dél-afrikai, spanyol kettőst. A férfiaknál hullottak a kiemeltek, meglepetésre kiesett a német Haas, a horvát Ljubicic és a thaiföldi Srichaphan is.

Még soha sem fordult elő, hogy indiai teniszezőnő bekerüljön egy Grand Slam-torna harmadik fordulójába. Ezt a sporttörténelmi tettet Melbourne-ben a világranglista 166. helyén álló Sania Mirza cselekedte meg, balszerencsére egy magyar játékos statisztálásával.

A fiatal teniszező ugyanis Mandula Petra ellen lépett pályára, s mindössze 50 perc alatt 6:2, 6:1-re nyert. Utoljára 1998-ban fordult elő, hogy egyáltalán indiai versenyző ennyire jól szerepeljen, akkor a férfiak mezőnyében, a US Openen Leander Paes érte el, s jutott a legjobb 32 közé.

Sania következő ellenfele a 7. helyen rangsorolt amerikai Serena Williams lesz, aki 48 percet töltött a pályán a madagaszkári Dally Randriantefy ellen, s 6:3, 6:0-ra győzött. Sikerrel vette a következő kört a doppingolással vádolt Szvetlana Kuznyecova is, aki a francia Marion Bartoli ellen aratott fölényes, 6:2, 6:0-s győzelmet.

A magyar becsületet ezúttal Kapros Anikó mentette meg, aki a szerb-montenegrói Jelena Jankovic oldalán nagy csatában, 1 óra 44 perc alatt 7:6, 7:5-re verte a Natalie Grandin, Conchita Martinez Granados dél-afrikai, spanyol kettőst.

Kaprosék a követlező körben a Janet Li, Suai Peng tajvani, kínai párossal meccselnek.

A férfiaknál kiemeltek búcsúztak, a 16. helyen rangsorolt német Tommy Haas az első két szettet megnyerte ugyan, végül 3 óra 32 perc alatt mégis 5:7, 2:6, 6:2, 7:6, 6:3-ra kikapott a szlovák Karol Becktől. Ugyancsak elbukott a hórihorgas horvát Ivan Ljubicic, a torna 22. kiemeltje négy játszmában szenvedett vereséget a ciprusi Marcos Baghdatistől.

Nem ment a thaiföldi Paradorn Srichaphannak (27.) sem, őt a finn Jarkko Nieminen búcsúztatta. Juan Carlos Ferrero még nem jutott túl a második fordulón, de lehet, hogy nem is fog, ugyanis bokasérüléssel bajlódik, és könnyen lehet, hogy pályára sem lép az argentin Mariano Zabaleta ellen.

Farina Elia (olasz, 15.) - Domachowska (lengyel) 6:3, 7:6
M. Maleeva (bolgár, 22.) - Zsidkova (orosz) 6:4, 7:5.

nők, páros, 1. forduló
Jankovic, Kapros (szerb-montenegrói, magyar) - Grandin, Martinez Granados (dél-afrikai, spanyol) 7:6, 7:5