Cseh László 4:03.96 perces kontinensrekorddal aranyérmet szerzett 400 m vegyesen a bécsi rövid pályás úszó Európa-bajnokságon.

A szám normálmedencés Eb-arany-, világbajnoki ezüst- és olimpiai bronzérmese megvédte címét, mivel egy éve Dublinban ugyancsak ő bizonyult a leggyorsabbnak. Akkori, 4:04.10-es Európa-csúcsát most 14 századmásodperccel javította meg. Ugyanebben a számban Kerékjártó Tamás 4:13.31-gyel hatodik lett.

Hosszú Katinka a tizedik helyen végzett 800 m gyorson, miután az erősebbik időfutam valamennyi résztvevője jobbnak bizonyult nála. Hosszú a délelőtti programban az úgynevezett lassú futamban indult, itt másodikként érkezett célba. 8:46.74 perces ideje alapján a magyar sportvezetés úgy vélte, hogy akár a legjobb nyolc közé is bekerülhet, délután úszó riválisai azonban végül is gyorsabban teljesítették nála a távot.

A német Thomas Rupprath 23.27 másodperces világcsúccsal nyert 50 m háton, a táv korábbi rekordját az ausztrál Matt Welsh tartotta: 2002. szeptember 2-án, Melbourne-ben 23.31-gyel csapott a célba.

férfiak:
400 m vegyes:
1. CSEH LÁSZLÓ 4:03.96 perc - Európa-csúcs (régi: Cseh, 4:04.10 p, 2003.12.12., Dublin)