Öt tenisztornán avattak bajnokot vasárnap, Bázelben Jiri Novak, Stockholmban Thomas Johansson, Szentpétervárott Mihail Juzsnyij, Luxembourgban Alicia Molik, Linzben pedig Amelie Mauresmo emelhette magasba a trófeát.

Bázelben Jiri Novak ötszettes mérkőzésen győzte le David Nalbandiant, ezzel a világranglista 20. helyén álló 29 éves cseh játékos pályafutása hetedik, idei második végső sikerét aratta egyesben.

ATP-torna, Bázel (989 750 euró), döntő:
Novak (cseh) - Nalbandian (argentin, 4.) 5:7, 6:3, 6:4, 1:6, 6:2

A hazai közönség nagy örömére Thomas Johansson életében először legyőzte Andre Agassit a 650 ezer euró összdíjazású, stockholmi torna döntőjében. A két finalista eddig hat alkalommal találkozott, s valamennyi meccset az amerikai nyerte. Legutóbb az idén Cincinnatiban mérkőztek, s a tengerentúli klasszis 6:1, 3:6, 6:1-re diadalmaskodott. A 29 éves Johansson karrierje nyolcadik végső sikerét aratta ATP-viadalon.

ATP-torna, Stockholm (643 750 euró), döntő:
Th. Johansson (svéd) - Agassi (amerikai, 1.) 3:6, 6:3, 7:6 (7-4)

A papírformának megfelelően a hazai közönség előtt szereplő Mihail Juzsnyij nyert Szenpétervárott, ahol a fináléban a szlovák Karol Becket két sima játszmában győzte le. A 22 éves orosz játékos pályafutása második egyéni tornagyőzelmét ünnepelhette, először 2002-ben, Stuttgartban bizonyult a legjobbnak.

ATP-torna, Szentpétervár (1 millió dollár), döntő:
Juzsnyij (orosz, 4.) - Beck (szlovák) 6:2, 6:2

A múlt heti, zürichi tornán diadalmaskodó Alicia Molik nyerte a luxembourgi versenyt, miután gond nélkül diadalmaskodott Marat Szafin húga, Dinara Szafina ellen. Az ausztrál játékos pályafutása negyedik, idei harmadik végső sikerét aratta egyesben.

WTA-torna, Luxembourg (225 000 dollár), döntő:
Molik (ausztrál, 2.) - Szafina (orosz) 6:3, 6:4

A vártnál simábban győzött Amélie Mauresmo az 585 ezer dollár összdíjazású ausztriai női torna döntőjét az orosz Jelena Bovinával szemben. A francia klasszis pályafutása 14., idei 4. egyéni diadalának örülhetett.