A szombati női versenytől eltérően a Világkupa-sorozat vasárnapi férfi döntőjében nem sikerült dobogóra állnia magyarnak: Kállai Ákos az ötödik, Horváth Viktor a nyolcadik, Fülep Sándor pedig a tizenegyedik helyen végzett. Győzött a litván Edvinas Krungolcas, honfitársa, Andrejus Zadnieprovskis és a cseh Libor Capalini előtt.

Kállai Ákos remekül kezdett, a 181 körös lövészete után parádésan vívott, 19/7-es győzelem-vereség mutatóval fölényesen nyerte a második számot, melyben produkciójáért 1036 pontot kapott. A fizikai számokban, elsősorban az úszásban - ahogy az várható volt - akadtak nála jobbak is, de - többek között az 1144 pontos lovaglásának köszönhetően végül is megőrizte pozícióját az élmezőnyben.

Horváthnak az alig 700 pont feletti vívásával a második számot követően nem sok esélye maradt a kiemelkedő szereplésre, ahogy a páston ugyancsak gyengén - bár honfitársánál azért valamivel jobban - szereplő Fülepnek sem.

1. Edvinas Krungolcas (litván) 5608 pont
2. Andrejus Zadnieprovskis (litván) 5556
3. Libor Capalini (cseh) 5520
4. Alekszej Turkin (orosz) 5432
5. Kállai Ákos 5396 (lövészet: 181 kör/1108 pont, vívás: 1036 pont, úszás: 2:17.6 perc/1148 pont, lovaglás: 1144 pont, futás: 10:10 perc/960 pont)
6. Vahktang Iagorachvili (amerikai) 5348
...8. Horváth Viktor 5320 (183/1132, 712 pont, 2:05.0/1300, 1112, 9:44/1064)
...11. Fülep Sándor 5260 (182/1120, 784, 2:08.6/1256, 1076, 9:54/1024)

A Vk-döntőn az idei sorozat négy versenyén - a mexikói Queretaróban, Rio de Janeiróban, Pekingben és Budapesten - mutatott produkciók alapján lehetett elindulni úgy, hogy a három legjobb eredményt számították be az összesítésbe. A 32-es fináléba országonként maximum három versenyző kvalifikálhatta magát.