Az olasz Alessandro Petacchi nyerte a spanyol országúti kerékpáros körverseny, a Vuelta a Espana második szakaszát.

Összetettben az etap során egy részhajránál szerzett két másodperc időjóváírásnak köszönhetően a holland Max van Heeswijk átvette a vezetést csapattársától, a US Postal színeiben tekerő amerikai Floyd Landistől.

Az év utolsó háromhetes viadalának első magyar indulója, Bodrogi László a karavánnal együtt, a 130. helyen ért célba, s összetettben jelenleg a 114. 2:19 perc hátránnyal.

A León és Burgos közötti 207 km-es szakasz mezőnybefutója során Petacchi, a Fassa Bortolo kiváló sprintere a nagyszerű felvezetés révén fölényesen utasította maga mögé a német Erik Zabelt, a korábbi világbajnok Oscar Freirét és az athéni olimpián pályakerékpárosként aranyérmes Stuart O'Grady-t.