A címvédő Roger Federer és a második helyen kiemelt Andy Roddick jutott az angol nyílt teniszbajnokság döntőjébe, miután a világelső a francia Sebastian Grosjeant, Roddick a horvát Ancicot verte.

A találkozó pénteken kezdődött, ám a folyamatos esőzés miatt nem tudták befejezni a játékot. Az első helyen kiemelt svájci klasszis 6:2, 6:3, 4:3-ra vezetett a szombati folytatás előtt, s néhány perc elteltével ellenfele adogatásánál két meccslabdához jutott.

Grosjean azonban két jól helyezett, a tenyeres oldalra küldött szervával mindkettőt hárította, sőt a következő gémet is megnyerve a játszmáért adogathatott. A világelső azonban kiegyenlített.

A rövidítésben a francia teniszező 4-0-ás előnyhöz jutott, ám utána sokat hibázva elvesztette a szettet, s a meccset, Federer ezzel 23 mérkőzést nyert meg sorozatban füvespályán. Ellenfele a vasárnapi döntőben Andy Roddick lesz, aki ugyan elvesztette a második játszmát Mario Ancic ellen, de két 7:5-ös játszmával megváltotta a helyét a fináléban.