Szabó Nikolett 63,19 méteres eredménnyel, az idei világranglista ötödik helyére lépve nyerte meg a női gerelyhajítást Isztambulban, az atlétikai Európa-kupa I. osztályában zajló nemzetek közötti csapatversenyben, amelyben az első nap után a női válogatottunk a második, a férfi a hatodik helyen áll.

Az Európa-kupa I. osztályának B csoportjában az első nap után a Szuper Ligából kiesett spanyol férfi és olasz női csapat magabiztosan vezet. Női válogatottunk a várakozáson felüli második, férfi csapatunk viszont a várakozáson aluli hatodik helyen áll. Mint ismert, az első helyezett feljut a Szuper Ligába, a hetedik és nyolcadik pedig visszacsúszik a II. osztályba.

Az isztambuli Atatürk-stadionban zajló kétnapos viadal szombati programjában atlétáink két-két első, második és harmadik helyet szereztek. A legjobb produkciót a gerelyhajító Szabó Nikolett nyújtotta, aki 63,19 méteres eredménnyel, az idei világranglista ötödik helyére lépve győzött. Ugyancsak első lett 3000 méter akadályon Tóth Lívia (9:54.37 p). Női 400 méteren Petráhn Barbara (53,80 mp) és női rúdugrásban Molnár Krisztina (4,20 m) a második, férfi kalapácsvetésben Pars Krisztián (74,37 m) és férfi távolugrásban Margl Tamás (7,81 m) a harmadik helyen végzett.

Az állás az első nap után, férfiak: 1. Spanyolország 66 pont; 2. Szlovénia 52; 3. Finnország 51; 4. Portugália 45; 5. Svájc 41,5; 6. Magyarország 39,5; 7. Ausztria 32,5; 8. Norvégia 29,5
Nők: 1. Olaszország 70 pont; 2. Magyarország 57; 3. Finnország 57; 4. Svájc 46; 5. Hollandia 46; 6. Portugália 45; 7. Szlovénia 44; 8. Törökország 31.

Az Európa-kupa I. osztályának A csoportjában, Plovdivban női 100 méteren szenzációs eredmény született, a kétszeres junior Európa-bajnok bolgár Ivet Lalova 10,77 másodperces idővel győzött, s ez nem csak a világ idei legjobbja, a mindössze 20 éves atlétanő az örökvilágranglista hatodik helyére ugrott; Florence Griffith Joyner (10,49), Marion Jones (10,65), Christine Arron (10,73), Merlene Ottey (10,74) és Evelyn Ashford (10,76) mögé, Irina Privalova (10,77) mellé. Lalova futásánál csupán 0,7 m/sec-os hátszelet mértek. A bolgár versenyző egyéni csúcsa eddig 11,06 mp volt.

Bydgoszczban a kontinens legjobb nyolc válogatottját felvonultató Szuper Ligában az első nap után a férfiaknál a britek, a nőknél az orosz vezetnek. A brit férfi csapat előnye 5,5 pont a házigazda lengyelek előtt, de jóval több is lehetne. Férfi 100-on azonban a nagy esélyes Lewis-Francist hibás rajt miatt kizárták, így ő az első helyezettnek járó nyolc pont helyett nullát tett hozzá csapata teljesítményéhez. A nőknél az oroszok 23 ponttal vezetnek, így ők gyakorlatilag már megnyerték a versenyt. A dobogós helyezésekért azonban nagy harc várható, hiszen a második franciák és a hatodik ukránok között csupán két pont a különbség. A mezőnyből az utolsó két helyezett visszaesik az Európa-kupa első osztályába, s a férfiaknál a svédeken, a nőknél pedig a briteken valószínűleg már a csoda sem segíthet

A lengyel városban a legjobb eredményt a női hármasugrás hozta, amelyben az orosz Pjatyik a világ idei legjobbjával, 14,85 méterrel nyert, de még a második görög Deveci is remekelt, igaz, utóbbi 14,81 m-es eredménye a megengedettnél erősebb, 2,1 m/sec-os hátszélben született. A versenyben a brit Hansen, a szám fedett pályás világcsúcstartója, kétszeres világbajnoka súlyos sérülést, térdszalag-szakadást szenvedett, s számára elúszott az olimpiai részvétel.

A férfiaknál a távolugrás volt a slágerszám: a brit Tomlinson 828 cm-rel nyert (3,3 m/sec-os hátszélben), a francia Sidri 824-ig, az orosz Skurlatov 813-ig jutott, utóbbiak a megengedett hátszélben.

A Szuper Liga állása az első nap után, férfiak: 1. Nagy-Britannia 60,5; 2. Lengyelország 55; 3. Franciaország 53; 4. Németország 50; 5. Oroszország 47,5; 6. Olaszország 41; 7. Hollandia 30; 8. Svédország 22.
Nők: 1. Oroszország 69; 2. Franciaország 46; 3. Lengyelország 46; 4. Németország 45; 5. Görögország 44; 6. Ukrajna 44; 7. Spanyolország 34; 8. Nagy-Britannia 31.