Az első helyen kiemelt Roger Federer három játszmában nyert, az argentin David Nalbandian (6.) viszont meglepetésre két szettben kikapott a 2,4 millió euró összdíjazású hamburgi salakpályás tenisztorna első fordulójában, a Mestersorozat ötödik állomásán. A világranglista svájci éllovasa az argentin Gaston Gaudiót búcsúztatta. A két teniszező eddig két alkalommal találkozott, s mindkét meccsen Federer győzött. Nalbandian, aki vasárnap döntőt játszott a római tornán, mindössze öt játékot nyert a spanyol David Ferrer ellen.

Nicolas Massút sokan még a május 24-én kezdődő francia nyílt teniszbajnokság megnyerésére is esélyesnek tartják, ehhez képest kedden nagy pofont kapott, hiszen összesen három játékot nyert a pályafutása egyik legszebb sikerét arató Jürgen Melzerrel szemben.

Pedig a találkozó előtt egyértelműen a chilei salakmenő volt az esélyesebb, s nem csak a kiemelési sorrendben elfoglalt pozíciója miatt. A Marcelo Ríos eltűnése óta az ország első számú teniszezőjének számító Massú ugyanis 1999 óta tartó profi karrierje során legyőzte már Henmant, Ferrerót, Nalbandiant, Federert, Schüttlert, Costát, Kuertent, Roddickot és Szafint is.

A hagyományos világranglistán 11., míg Melzer 68. A 22 éves osztrák idei mérlege a mostani sikerrel 8-10-re módosult. A világranglistán 117. német Lars Burgsmüller nagy küzdelemben, 3 óra 7 perc alatt legyőzte honfitársát, Rainer Schüttlert (20.). A negyedik helyen kiemelt Schüttler a múlt héten, Rómában szintén az első körben búcsúzott.

Az 1. fordulóban (a 32 közé kerülésért):
Burgsmüller (német) - Schüttler (német, 4.) 6:4, 6:7 (5-7), 6:4
Ljubicic (horvát) - Verkerk (holland, 12.) 7:5, 7:6 (7-4)
Hernandez (spanyol) - Schalken (holland, 14.) 5:1-nél Schalken feladta
Zabaleta (argentin) - Söderling (svéd) 3:6, 6:1, 6:4
Costa (spanyol) - Malisse (belga) 6:3, 6:4
Melzer (osztrák) - Massú (chilei, 9.) 6:3, 6:0
Gonzalez (chilei, 13.) - López (spanyol) 7:6 (7:4), 6:4
Hewitt (ausztrál, 17.) - Björkmann (svéd) 6:0, 7:6 (7:5)
Pavel (román) - Saulnier (francia) 6:2, 7:5
Ferrer (spanyol) - Nalbandian (argentin, 6.) 6:2, 6:3
Federer (svájci, 1.) - Gaudio (argentin) 6:1, 5:7, 6:4
Hanescu (román) - Mirnyij (fehérorosz) 7:6 (9-7), 3:6, 6:3
Ljubicic (horvát) - Verkerk (holland, 12.) 7:5, 7:6 (6-4)
Henman (angol, 5.) - Seppi (osztrák) 7:5, 1:6, 6:3
Moyá (spanyol, 7.) - Sanchez (spanyol) 7:5, 6:4
Juzsnyij (orosz) - Kiefer (német) 6:4, 6:7 (2-7), 6:2

A kiemeltek sikereivel folytatódott Rómában az 1,3 millió dollár összdíjazású nőitenisz-torna, az első helyen rangsorolt Serena Williams a második fordulóban két játszmában nyert a spanyol Maria Sanchez-Lorenzo ellen. Az amerikai sztár - aki az első körben erőnyerő volt - szenvedett az első szettben, ám a másodikban már az történt a pályán, amit ő akart.

Tovább tart a szlovák Daniela Hantuchova mélyrepülése: a szlovák teniszező, aki tavaly januárban még a világranglista ötödik helyét foglalta el, idén eddig mindössze hat meccset nyert, s jelenleg csak a 47. Az olasz fővárosban is az első forduló jelentette számára a végállomást, a 20 éves horvát tehetség, Karolina Sprem búcsúztatta két sima szettben.