A Kapros Anikótól egyesben elszenvedett vereség után párosban vigasztalódott Mandula Petra, aki az osztrák Patricia Wartusch oldalán párosban bejutott az Australian Open harmadik fordulójába. A hölgyeknél bombameglepetésre Lisa Raymond búcsúztatta Venus Willaimst, de közel ötórás küzdelemben a férfiaknál is búcsúzott egy ász, a brit Tim Henman.

Mandula Petra az osztrák Patricia Wartusch oldalán párosban bejutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság 3. fordulójába. Az egyesben, illetve vegyespárosban már korábban búcsúzó magyar kiválóság partnerével 10. kiemeltként lépett pályára a svéd Asa Svensson és az amerikai Meilen Tu ellen, s 1 óra 45 perc alatt, három szettben diadalmaskodott. A következő körben a duó a hatodikként rangsorolt Maria Vento, Kabchi, Angelique Widjaja venezuelai, indonéz kettőssel találkozik.

A melbourne-i Grand Slam-verseny női egyesének eddigi legnagyobb meglepetését a tavaly döntős Venus Williams szolgáltatta, aki a szintén amerikai Lisa Raymondtól kapott ki két játszmában. "Teljesen sokkos állapotban vagyok, nem tudom elhinni, hogy vesztettem" - hitetlenkedett a 3. helyen kiemelt, 44 önhibát ejtő klasszis, aki több mint féléves kényszerszünet után tért vissza.

A wimbledoni bajnok svájci Roger Federer 74 perc alatt valósággal lelőtte a pályáról a hazai közönség előtt szereplő Todd Reidet, 2:3 után sorozatban 14(!) játékot nyerve. Kilenc perc híján ötórás csatában kapott ki a brit Tim Henman, akit az argentin Guillermo Canas búcsúztatott. A 11. helyen kiemelt európai klasszis 100 nyerő ütést mutatott be, de az utolsó szettben 7:7-nél két kettős hibával ellenfelét juttatta előnyhöz, aki végül harmadik meccslabdáját értékesítette.

A Roland Garros bajnoka, a harmadikként rangsorolt spanyol Juan Carlos Ferrero négy játszmában jutott túl a svéd Joachim Johanssonon. A helyi kedvenc Lleyton Hewitt két küzdelmes és egy sima szettben verte meg a 17 éves spanyol Rafael Nadalt, a 2002-ben Roland Garros-győztes, 26. helyen kiemelt spanyol Albert Costa viszont jó kezdés után alulmaradt a marokkói Hisam Arazival szemben.

női páros, 2. forduló:
Mandula, Wartusch (magyar, osztrák, 10.) - Svensson, Tu (svéd, amerikai) 6:4, 3:6, 6:3.