A viadalon szabadkártyával induló Alex Corretja némi meglepetésre legyőzte a második helyen kiemelt Sebastien Grosjeant a 975 ezer dollár összdíjazású oroszországi férfi tenisztorna negyeddöntőjé-ben, s ezzel bejutott a legjobb négy közé. A horvát Ivan Ljubicic háromjátszmás, hatalmas csatában búcsúztatta a wimbledoni bajnok Roger Federert az 1 millió euró összdíjazású svájci torna 2. fordulójában.

A spanyol játékos az első szettet még elveszítette, majd egyenlíteni tudott, a harmadik játszma rövidítése pedig neki kedvezett. A döntő felvonást 15 perces szünet zavarta meg, a csarnokban ugyanis kialudt a lámpa.

A Roland Garros háromszoros bajnoka, a brazil Gustavo Kuerten két szoros játszmában múlta felül amerikai ellenfelét.

Szentpétervár, negyeddöntő:
Corretja (spanyol) - Grosjean (francia, 2.) 4:6, 6:3, 7:6 (7-5)
Kuerten (brazil, 3.) - Spadea (amerikai, 6.) 6:4, 7:6 (7-4)

Ljubicic - Coria

A legjobb nyolc mezőnyének egyetlen kiemeltje, az amerikai Mardy Fish, valamint a hazai közönség előtt szereplő Robin Söderling már bejutott az elődöntőbe a 650 ezer euró összdíjazású svédországi férfi tenisztornán.

A tengerentúli játékos a horvát Mario Ancicot verte három szoros játszmában, míg Söderling honfitársát, a rutinos Jonas Björkmant búcsúztatta kétszettes mérkőzésen.

Stockholm, negyeddöntő:
Fish (amerikai, 5.) - Ancic (horvát) 6:4, 6:7 (7-9), 7:6 (7-4)
Söderling (svéd) - Björkman (svéd) 6:4, 6:3

A további párosítás:
Ginepri (amerikai) - Enqvist (svéd)
Sanguinetti (olasz) - Johansson (svéd)

Luxemburg, negyeddöntő:
Clijsters (belga, 1.) -Loit (francia) 6:4, 7:5
Rubin (amerikai, 2.) - Molik (ausztrál, 7.) 5:7, 5:4-es állásnál Molik visszalépett
Weingärtner (német) - Daniilidu (görög, 3.) 6:2, 6:1
Sarapova (orosz, 5.) - Barna (német) 4:6, 6:3, 6:2