Krétán a Klubcsapatok Európa Kupájának harmadik fordulójában a Zalaegerszeg-Hydrocomp 5,5-0,5-re győzött a szerény játékerőt képviselő osztrák SV United Chocolates Tschaturanga csapat ellen, és a 11. helyen várja a Tbiliszi elleni találkozót. Ismét nyertek az éllovasok, a NAO Chess fél pontot faragott a Kaszparov vezette Ladia Kazany együttes előnyéből, beindult a lengyel gépezet, Ivancsukék elgázolták a francia Clichy gárdáját. Négy csapat győzött eddig valamennyi meccsén.

Élesedik a versenyfutás a Krétán zajló 17. Klubcsapatok Európa Kupáján, következnek a rangadók, bár a csúcstalálkozó, a francia NAO Chess Club és a Ladia Kazany összecsapása még várat magára. Az első helyre rangsorolt francia együttes 5-1-re elgázolta a fehérorosz Vesnianka Minszk együttesét, a két Zsigalko akadályozta meg a teljes katasztrófát, Szvidler, illetve Adams nem bírt velük. Fél ponttal csökkentették a Kaszparov vezette Ladia Kazany előnyét, de alighanem az oroszok remi fórral játsszák majd a sorsdöntő mérkőzést.

Garri Kaszparov ismét remekelt, fokozatosan került előnybe, a sötét királyállás gyengeségei megnehezítették Jobava életét. A gyalograblása után beindult a gépezet. A dortmundi győztes, a moldáviai Bologan már harmadik nyerését könyvelhette el, Rublevszkij sem sokat tétovázott, hogy beérje csapattársát. Az ifjú Timofejev botlott csak. Az orosz rangadón az exvilágbajnok Halifman viszonylag simán verte Dolmatovot, az egykori ukrán, most amerikai színekben játszó Oniscsuk egyenlített. Figyelemre méltó sikert ért el a tavalyi ezüstérmes, a lengyel Polonia Plus GSM Varsó gárdája, a francia Clichy jó neveket vonultatott fel. Csak Gelfand hullajtott el fél pontot Tregubovval szemben és igazi csemege lesz a NAO elleni mérkőzésük. Hat meccspontja van, de csak 13 pontot szerzett eddig a Szentpétervár hatosa, a belga Eynatten kitűnően ellenállt. Az éltáblájukon szereplő 18 éves Naiditsch legyőzte Szakajevet. Még mindig nyeretlen a világranglistán negyedik Barejev, a címvédő Boszna Szarajevó vezérevezőse. Tarolt a Kiszeljak.

A magyar bajnok Zalaegerszeg - Hydrocomp könnyű ellenfelet kapott, kár volt az egyetlen elhullajtott fél pontért is. A negyedik játéknapon már nehéz csata vár a zalaiakra, a Tbiliszi gárdája.

A harmadik forduló érdekesebb eredményei:
NAO Chess Club (francia) - Vesnianka Minszk (fehérorosz) 5 - 1
(Griscsuk (2732) - Azarov (2530) 1 - 0, Szvidler (2723) - Zsigalko,A (2466) döntetlen, Adams,M (2719) - Zsigalko, S (2399) döntetlen, Lautier (2677) - Tyihonov (2382) 1 - 0, Bacrot (2645) - Mocsalov (2417) 1 - 0, Fressinet (2640) - Ginzburg (2294) 1 - 0

Ladia Kazany (orosz) - Tbiliszi (grúz) 4,5 - 1,5
(Kaszparov (2830) - Jobava (2596) 1 - 0, Bologan (2650) - Kahesvili (2603) 1 - 0, Rublevszkij (2672) - Gagunasvili (2577) 1- 0, Szmirin (2656) - Mhedlisvili (2566) döntetlen, Harlov (2591) - Izoria (2541) 1 - 0, Timofejev (2575) - Pantsulaja (2461) 0 - 1)

Tomszk-400-Jukosz (orosz) - Norilszk Nikel (orosz) 3 - 3
(Halifman (2678) - Dolmatov (2605) 1 - 0, Morozevics (2679) - Drejev (2698) döntetlen Kobalija (2656) - Malahov (2696) döntetlen, Belozerov (2541) - Oniscsuk (2657) 0 - 1, Filippov (2630) - Zvjagincev (2653) döntetlen, Landa (2614) - Najer (2608) döntetlen

Polonia Plus GSM Varsó (lengyel) - Clichy Echess 92 (francia) 5,5 - 0,5
(Ivancsuk (2710) - Van Wely (2661) 1- 0, Gelfand (2695) - Tregubov (2635) döntetlen, Macieja (2627) - Bauer (2589) 1 - 0, Markowski (2610) - Degraeve (2541) 1- 0, Kraszenkow (2585) - Conquest (2560) 1- 0, Kempinski (2565) - Apicella (2522) 1-0

AV Momot Chess Club (ukrán) - Beer Sheva Chess Club 3 - 3