Megszületett a párizsi Roland Garros eddigi legnagyobb meglepetése: a hagyományos világranglistát vezető Lleyton Hewitt ötjátszmás meccsen kikapott a spanyol Robredótól. Sima győzelemmel folytatta szereplését Venus Williams, Jennifer Capriati és Kim Clijsters is. Mindhárom teniszező magabiztos, közel egy órás játékkal nyert, s jutott tovább.

A harmadik helyen kiemelt amerikai Venus Williams 52 perc alatt elintézte a 26. kiemelt olasz Silvia Farina-Eliát, aki nem fejtett ki nagy ellenállást. Kim Clijsters sem kapott napszúrást a maga 64 perces mérkőzésével, a belga klasszis az argentin Paola Suarez legyőzésével jutott a 4. fordulóba.

"Jobban játszottam, mint az előző fordulókban, az elejétől kezdve irányítottam a mérkőzést, s nyomás alatt tartottam az ellenfelet. Boldog vagyok, hogy nyertem, főleg, mert a korábbi meccseken kis időre mindig elveszítettem a koncentráló-képességemet. Most viszont nem" - mondta Clijsters, aki legközelebb a bolgár Magdalena Maleevával találkozik, s ha továbbjut, akkor a legjobb nyolc között a hatodik kiemelt, amerikai Lindsay Davenport várhat rá. "Azt hiszem, Kim megnyerheti a tornát, szinte már a két Williams lány szintjén teniszezik" - dicsérte ellenfelét Suarez.

A 2001-es bajnok Jennifer Capriatinak sem okozott problémát a 19 éves ukrán Julia Vakulenko, az 57 perc alatt elért 6:1, 6:2-es sikerrel bejutott a következő körbe, ahol az orosz Nadja Petrova lesz az ellenfele. Nem véletlen, hogy a sajtótájékoztatón egyből azt a kérdést kapta, vajon szerinte is olyan könnyű volt a mérkőzés, mint ahogy kívülről látszott. "Csak az elején ment nehezen, amíg megéreztem, ellenfelem milyen stílusban játszik. Petrova ellen sem lesz sétagalopp, az orosz lány nagyot szervál, erőteljesen játszik, nem szabad hagynom, hogy ő irányítson" - mondta Capriati.

A pénteki, egyesben elért bravúrja után szombaton párosban jutott a nyolcaddöntőbe Mandula Petra. A magyar játékos és társa, az osztrák Patricia Wartuch biztosan nyert a 2. fordulóban, még úgy is, hogy a rivális nyerte a második szettet. A harmadik játszmában Manduláék már 4:0-ra vezettek, sikerük nem forgott veszélyben. Következő ellenfelük a 12. helyen kiemelt Dechy, Loit francia kettős lesz.

Megszületett a férfiverseny eddigi legnagyobb meglepetése: Tommy Robredo 3 óra 24 perces, ötjátszmás csatában nyert a hagyományos világranglistán első Lleyton Hewitt ellen.

A 21 éves spanyol teniszező két év után jutott ismét a legjobb 16 közé a Roland Garroson, s ezt elsősorban óriási akaratának köszönhette. Az 5. szettben ugyanis Hewitt már 3:0-ra vezetett, ráadásul ő nyerte az 1. és 2. játszmát is, vagyis biztos győztesnek tűnt.

A világelső 1999-ben a nyitó körben búcsúzott, azóta 2000-ben és 2002-ben nyolcad-, míg 2001-ben negyeddöntős volt.

férfi egyes, 3. forduló (a 16 közé jutásért):
Gonzalez (chilei, 19.) - Schalken (holland, 12.) 7:6, 6:3, 3:1-nél Schalken feladta
Costa (spanyol, 9.) - N. Lapentti (ecuadori) 4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:4
Nieminen (finn, 30.) - Hanescu (román) 6:7 (1-7), 6:4, 6:2, 3:6, 6:3
Clément (francia, 32.) - Coutelot (francia) 6:4, 6:3, 6:2
Robredo (spanyol, 28.) - Hewitt (ausztrál, 1.) 4:6, 1:6, 6:3, 6:2, 6:3
Mantilla (spanyol, 20.) - Vicente (spanyol) 7:6 (7-3), 6:3, 6:3
Ferrero (spanyol, 3.) - Henman (brit, 25.) 4:6, 6:2, 6:4, 6:2
Kuerten (brazil, 15.) - Gaudio (argentin, 21) 7:6 (7-1), 7:5, 3:3-nál félbeszakadt

női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Mandula Petra, Wartusch (magyar, osztrák, 7.) - Jeyaseelan, Kostanic (kanadai, horvát) 6:4, 2:6, 6:3.