A svéd Per Elofsson nyerte a férfiak 10 plusz 10 kilométeres üldözéses sífutó versenyét az olaszországi Val di Fiemmében zajló északisí-világbajnokságon. A síugrók csapatversenyében az olimpiai ezüstérmes finn válogatott győzött a japánok és a norvégok előtt.

A rendkívül szoros befutó során a győztes és a hatodik helyezett között mindössze 0.9 másodperc volt a különbség. Tagscherer Zoltán idő előtt fejezte be a versenyszámot. A magyar sífutót a versenybírók egy meg nem nevezett szabálytalanság miatt kizárták.

Per Elofsson szerint sikere különösen értékes, hiszen nincs csúcsformában: "Nem vagyok száz százalékos erőállapotban, ráadásul az emelkedőkön sokkal gyorsabbnak kéne lennem, ezért óriási boldogság számomra, hogy győztem - mondta" a svéd klasszis, aki vasárnapi sikerével harmadszor lett világbajnok: 2001-ben ugyanebben a számban, illetve a 15 kilométeres klasszikus stílusú versenyben is aranyérmet nyert.