Ronny Ackermann nyerte a férfi összetett versenyt az olaszországi Val di Fiemmében zajló északisí-világbajnokságon. A tizenöt kilométeres klasszikus stílusú férfi sífutó számban a német Axel Teichmann diadalmaskodott.

A Világkupa-sorozatban élen álló huszonhat éves német rendkívül magabiztos volt az ugrások során, 101,5, illetve 101 méterre szállt, így a tizenöt kilométeres szabadstílusú sífutásnak harminc másodperccel hamarabb vághatott neki, mint a másodikként rajtoló honfitársa, Georg Hettich, aki végül nem került dobogóra.

A második helyre az ugrás után még hetedik, a sífutásra 2:22 perces hátrányt összeszedő osztrák Felix Gottwald jött fel, míg a bronzérmet a verseny első felét követően csupán hatodik finn Sammpa Lajunen szerezte meg.

Ronny Ackermann rendkívül ideges volt a verseny előtti éjszaka. "Alig bírtam kivárni a rajtot. Vacsora után nem tudtam mit kezdeni magammal, képtelen voltam aludni, legalább tízszer kimentem a fürdőszobába, majdnem felébresztettem a szobatársamat" - mondta a német sportoló, aki ezüstérmet szerzett a tavalyi Salt Lake City-i olimpián. "Szerencsére az ugrás során elég nagy előnyt szereztem, így a sífutásnak már nyugodtan vághattam neki."