Háromszor is két pont hiányzott csak Mandula Petrának ahhoz, hogy az 585 ezer dollár összdíjazású dubai nőitenisz-torna második fordulójában bravúros győzelmet arasson a francia Amélie Mauresmo ellen.
Forrás: EPA
Amikor nem kellett volna, Mandula akkor veszítette el a fonalat Fotó: EPA

Mandula Petrának már-már szokásává vált, hogy amikor kézzelfogható közelségbe kerül egy elithez tartozó játékos legyűréséhez, leblokkol s nem tudja folytatni addigi pazar játékát. Ez történt vele egykoron a US Openen a volt világelső spanyol Sanchez-Vicario ellen, s szerdán ugyanígy járt a dubai nyolcaddöntőben a világranglista hetedik helyén álló, nem mellesleg pedig címvédő francia Amélie Mauresmo ellen is. Az egyszeres Grand Slam-döntős gall villámgyorsan, alig húsz perc alatt söpörte be az első szettet 6:2-re, hogy aztán a másodikban Mandula ugyanilyen arányban egyenlítsen.

A mindent eldöntő harmadikat rögtön brékkel kezdte első számú játékosunk, s 5:4-ig nem is akadt gondja. Mikor azonban a mérkőzésért kellett szerválnia, megremegett a keze, s noha többször is két pontra volt csak a diadaltól, a francia elvette adogatását. A tie-breakben aztán hamar 5-2-es előnyre tett szert, s Petra még ki tudott egyenlíteni ugyan, a következő két pont a "kissé" férfias, szabadtéri viadalt a US Open óta nem játszó Mauresmóé lett.

Hajmeresztő rövidítés Memphisben/sport/egyeni/tenisz/20030219hajmereszto.htmlTeniszhttp://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=31016

Érdemes egyébként idézni, amit a megkönnyebbült francia motyogott a meccs után: "Irtó kemény meccs volt, s fogalmam sincs, hogy tudtam a végjátékot a magam javára fordítani" - hüledezett Mauresmo. "Remek első szettet produkáltam, aztán nemes egyszerűséggel szétesett a játékom, Mandula ezzel egy időben remekül kezdett teniszezni. Mondjuk, ebben kicsit szerepet játszott az is, hogy gondjaim támadtak a szervámmal, s ez hatással volt játékom többi elemére is."

Hogy ne csak a bánatból jusson számunkra a szerdai napon, arról Marosi Katalin gondoskodott: az egyesben aratott sikere után Samantha Reeves oldalán párosban is bejutott a második körbe a bogotái viadalon.

WTA-torna, Bogotá (170 ezer dollár, salak), páros, 1. forduló:
Marosi Katalin, Reeves (magyar, amerikai, 4.) - Krauth, Menga (argentin, brazil) 6:2, 6:3