Nem sikerült fényesre Hermann Maier visszatérése: az osztrákok kiváló alpesi síelője az adelbodeni óriásműlesikló Világkupa-viadalon az első futamban 31. lett, és így nem indulhat a legjobb harmincat érintő második körben.

A 30 éves kétszeres olimpiai bajnok és háromszoros összetett Vk-győztes Maier 2001 augusztusában szenvedett súlyos motorbalesetet, s majdnem amputálni kellett a jobb lábát. Még a visszavonulás gondolatával is foglalkozott, és csak tavaly november elején döntött a folytatás mellett. "Túl sokat akartam magamtól, és nem találtam a ritmust. Ennek ellenére örülök, hiszen mégiscsak itt vagyok" - mondta a népszerű Herminator, aki az első fordulóban az 1:14.27 perccel győztes svájci Didier Cuchétól 3.34 másodperccel maradt el. Maier utoljára huszonkét hónappal ezelőtt versenyzett: a svédországi Aaréban nyert.

A versenyt az osztrák Hans Knauss nyerte a svájci Michael Von Grünigen és a norvég Kjetil-Andre Aamodt előtt. A délelőtti, első futamban legjobb időt elérő svájci Didier Cuche a folytatásban bukott.