Valószínűleg befejezi pályafutását Marcelo Rios, volt világelső chilei teniszező. Ezt Carlos Cardemil, a 26 éves klasszis edzője jelentette ki.

"Elege van az utazásokból, már nem érdeklik a versenyek, minden idejét a feleségével és a kislányával szeretné tölteni" - szólt az indoklás. A sztár két éve nősült, Constanza tavaly júniusban született. Novemberben felesége családjához Costa Ricába utaztak, s azóta nincs hír felőlük.

Rios már több alkalommal is jelezte: idegesíti a "teniszcirkusz". Ugyanakkor édesapja, Jorge, aki egyben a menedzsere is, cáfolta a hírt: "Biztosat nem tudok, de nekem mondaná meg először, ha ilyen tervet forgatna a fejében. Szerintem azért vonult el, hogy gondolkodjon: hogyan tovább?"

A botrányairól is elhíresült játékos 1998-ban kétszer is vezette a világranglistát, eddigi pályafutása során 18 tornagyőzelmet aratott, de egyetlen Grand Slam-versenyt sem nyert. A döntőbe egy alkalommal jutott be (Australian Open, 1998), ahol simán kikapott a cseh Petr Kordától.