Venus Williams visszalépése után a belga Kim Clijsters és az első helyen kiemelt, címvédő amerikai Serena Williams jutott a női teniszezők Los Angelesben zajló, 3 millió dollár összdíjazású WTA-világbajnokságának fináléjába.
Forrás: EPA
Serena továbbjutott, Venus sérülés miatt visszalépett Fotó: EPA

Az idősebbik Williams-nővér sérült bal bokája alig 20 percig bírta a terhelést. "A Szeles Mónika elleni negyeddöntőben húzódott meg a lábam, és annyira akadályozott a mozgásban, hogy miután konzultáltam az orvossal, meg kellett hoznom ezt a szomorú döntést" - kesergett Venus. Világelső húga csak három szettben tudta felülmúlni remekül küzdő honfitársát, Jennifer Capriatit.

"Az adogatásaim mentettek meg a nehéz helyzetekben. A vb előtt öt hétig nem versenyeztem, ez most meg is látszott az 53 ki nem kényszerített hibámon" - értékelte teljesítményét a győztes.

Az elődöntőben:
Clijsters (belga, 5.) - V. Williams (amerikai, 2.) 5:0-nál V. Williams feladta
S. Williams (amerikai, 1.) - Capriati (amerikai, 3.) 2:6, 6:4, 6:4

A párosok versenyében a Cara Black, Jelena Lihovceva kettős a legjobb négy között visszavágott a tavalyi döntőben elszenvedett vereségért a 2. helyen kiemelt Lisa Raymond, Rennae Stubbs duónak.

Páros, elődöntő:
Black, Lihovceva (zimbabwei, orosz, 5.) - Raymond, Stubbs (amerikai, ausztrál, 2.) 3:6, 6:3, 7:6 (7-4)
Gyementyijeva, Husarova (orosz, szlovák) - Fudzsivara, Szugijama (japán) 4:6, 7:5, 6:4