A kolumbiai Santiago Botero nyerte a Tour de France kerékpáros körverseny tizenötödik szakaszát, összetettben továbbra is a címvédő amerikai Lance Armstrong vezet. Bodrogi László a 47. helyen ért célba, és összetettben a 95.-ről 78.-ra lépett előre.

Bukott, ezért feladta a Tour de France-t Christophe Moreau, a két évvel ezelőtti verseny negyedik helyezettje. A francia kerékpáros - aki az idei viadalon már a harmadik balesetét szenvedte el - az összetettben a 41. helyen állt, hátránya 31:21 perc volt az éllovas amerikai Lance Armstronghoz képest.

A címvédő és összetettben élen Armstrong azt ígéri: a Tour utolsó hetében már nem az agresszív támadásokra, hanem a taktikus versenyzésre összpontosít majd. Idén a háromszoros bajnokot nem nyomasztja semmi, hiszen előnye tetemes az üldözőkkel szemben: a második helyen álló spanyol Joseba Beloki 4:21 perccel van lemaradva tőle. A sorozatban negyedik győzelmére törő texasi sztár nem akar különösebb kockázatot vállalni, ezért a hegyek között az előnye megtartását tartja a legfontosabbnak.