Sike József a futócéllövők 50 méteres 40 vegyes számában 395 körös eredménnyel aranyérmes lett a finnországi sportlövő-világbajnokságon.

A magyar versenyző az első húsz lövés során 196 kört lőtt, majd jelentősen javult a teljesítménye: a maximális 200-ból 199-et ért el és ez elegendő volt az első helyhez.

Sike csütörtökön az 50 m-es, 30 plusz 30 lövéses számban nem talált legyőzőre. Csapatban Csehország nyert, a Sike József, Tasi Tamás, Szabó Tibor trió hetedik lett.

A magyar sikerember álmában sem gondolta volna, hogy két arany- és egy bronzérmet szerez a finnországi vébén: "Úgy állhattam háromszor dobogóra, hogy előtte vébén még sohasem volt egyéniben érmem. Most az első sorozatban nem remekeltem, de legalább nem szakadtam le a többiektől. A második húsz lövés előtt megígértem a társaimnak, hogy hibátlanul lövök, de azért a 199 körre is büszke vagyok. Amikor számomra véget ért a verseny, azért kellett izgulnom, hogy senki ne előzzön meg. Szerencsére az ukrán és a szlovák riválisom rontott."

A cseh Jerabek 1178 körrel világcsúcsot lőtt a férfi nagyöbű sportpuska összetett számának selejtezőjében. A régi rekordot 1994 óta az amerikai Dubis tartotta 1175 körrel. A csapatversenyben győztes Csehország ugyancsak világcsúcsot ért el.

...7. Magyarország (Sike, Tasi, Szabó) 1155

férfiak, nagyöbű sportpuska, összetett, csapat világbajnok: Csehország 3511 kör - világcsúcs (régi: 3483, Csehország, 1999)