A US Postal-csapat tengerentúli klasszisára tulajdonképpen senki sem lehet veszélyes a szombaton kezdődő és július 28-ig tartó 3276.5 km-es viadalon. Legnagyobb vetélytársa, az 1997-es bajnok, s azóta a második helyet rendre kibérlő - s az utóbbi napokban doppingügybe keveredő - német Jan Ullrich térdsérülése és az azt követő rehabilitáció miatt idén nem száll nyeregbe, ugyanakkor a riválisok még csak "meg-megvillantják oroszlánkörmeiket", a több mint három hét, megannyi meredek emelkedő valójában túl sok nekik.
Az utóbbi tíz év győztesei
|
A címvédő Armstrongnak másfél hétig nem igazán teremhet babér - hacsak nem nyer a prológon -, s inkább a sprinterek kerülhetnek reflektorfénybe. Később jönnek a hegyek, az amerikai várhatóan itt ugrik majd az élre.
A versenyen huszonegy csapat vesz részt. A versenyzők között a legnagyobb név természetesen Lance Armstrongé, de rajta kívül is akad még jó pár híresség. A Domo csapatot a francia Virenque és a belga Merckx, a CSC-t a francia Jalabert és az amerikai Hamilton, az AG2R-t az észt Kirsipuu, a Crédit Agricolét a francia Moreau, a Telekomot a német Zabel, az ONCE-t a spanyol Beloki juttathatja a csúcsra.
A 89. Tour de France programja:
prológ, július 6.:
Luxembourg, 7 km, egyéni időfutam
1. szakasz, július 7.:
Luxembourg-Luxembourg, 192.5 km
2. szakasz, július 8.:
Luxembourg-Saarbrücken, 181 km
3. szakasz, július 9.:
Metz - Reims, 174,5 km
4. szakasz, július 10.:
Epernay - Chateau-Thierry, csapat időfutam, 67,5 km
5. szakasz, július 11.:
Soissons-Rouen, 195 km
6. szakasz, július 12.:
Forges-les-Eaux - Alencon, 199,5 km
7. szakasz, július 13.:
Bagnoles-de-l,Orne - Avranches, 176 km
8. szakasz, július 14.:
St. Martin de Landelles-Plouay, 217,5 km
9. szakasz, július 15.:
Lanester-Lorient, egyéni időfutam, 52 km
július 16.:
pihenőnap
10. szakasz, július 17.:
Bazas-Pau, 147 km
11. szakasz, július 18.:
Pau-La Mongie, 158 km
12. szakasz, július 19.:
Lannemezan-Plateau de Beille, 198 km
13. szakasz, július 20.:
Lavelanet-Béziers, 171 km
14. szakasz, július 21.:
Lodeve - Le Mont Ventoux, 221 km
július 22.:
pihenőnap
15. szakasz, július 23.:
Vaison-la-Romaine - Les-Deux-Alpes, 226,5 km
16. szakasz, július 24.:
Les-Deux-Alpes - La Plagne, 179,5 km
17. szakasz, július 25.:
Aime-Cluses, 142 km
18. szakasz, július 26.:
Cluses - Bourg-en-Bresse, 176,5 km
19. szakasz, július 27.:
Régnié-Durette - Macon, egyéni időfutam, 50 km
20. szakasz, július 28.:
Melun - Párizs, Champs-Elysées, 140 km