Szombaton Wimbledonban családi döntő lesz női egyesben, mert Venus Williams és húga, Serena is nyert az elődöntőben. A francia Amélie Mauresmo elleni 55 perces győzelem azt jelenti, hogy hétfőtől a fiatalabb amerikai sztár vezeti majd a világranglistát. A férfiaknál kialakult az elődöntő mezőnye: a közönségkedvenc Henman, a világelső Hewitt, a dél-amerikai Nalbandian és a Krajiceket nagy meglepetésre búcsúztató Malisse jutott a legjobb négy közé,  így biztos, hogy Wimbledonban új bajnokot avatnak férfi egyesben.

Serena a ranglistán már
megelőzte nővérét
Fotó: Epa

Húga ellenfele a legjobb nyolc között még meglepetésre legyőzte az egykori világelső, szintén amerikai Jennifer Capriatit, de ezúttal már jóval szerényebb teljesítményt nyújtott. Igaz, a feladat is sokkal nehezebb volt, mert amíg a szerdai rivális sérüléssel bajlódott, addig Serena Williams kirobbanó erőben és formában teniszezett. A tengerentúli világsztár végig nagy fölényben játszott, egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelme.

Serena teljesítményét talán az is fokozta, hogy csütörtökön letartóztatták azt a 34 éves német férfit Wimbledonban, aki hosszabb ideje őt. "Albrecht Stromeyer azzal védekezett, hogy a lányom szúrta őt ki, s Serena biztosan szerelmes belé" - nyilatkozott a átékos édesanyja.

A frankfurti rajongó februárban Arizonában akart bejutni a teniszező hotelszobájába, de a portás megpróbálta leszerelni. Dühében botrányosan viselkedett, vetkőzni kezdett, s végül a rendőrség vitte el. Ezt követően májusban Rómában vették őrizetbe, majd Berlinben és Párizsban is feltűnt, követve a teniszezőt.

Női egyes, elődöntő:
V. Williams (amerikai, 1.) - Henin (belga, 6.) 6:3, 6:2
S. Williams (amerikai, 2.) - Mauresmo (francia, 9.) 6:2, 6:1

A Williams-nővérek harmadszor találkoznak Grand Slam-torna fináléjában, tavaly a US Openen Venus volt a jobb, míg idén Párizsban Serena.

2002: Párizs (salak, döntő), 7:5, 6:3, Serena

A férfiaknál elsőként Tim Henman jutott az elődöntőbe. A negyedik helyen kiemelt brit játékos 1998-ban, 1999-ben éstavaly is a legjobb négy között volt, de egyszer sem lépett tovább a fináléba. Most 3 óra 3 perc alatt nyert a brazil Andre Sa ellen.

Elődöntőbeli ellenfele a világelső ausztrál Lleyton Hewitt lesz, aki a vártnál jóval nagyobb csatában győzött a holland Sjeng Schalken elleni. A US Open tavalyi győztese két játszma megnyerését követően a harmadikban 6:5-nél három meccslabdát rontott, s ez később majdnem a vereségét okozta. A holland ugyanis az ötödik szettben breakelőnybe került, de nem tudott élni a nagy lehetőséggel.

A 20 éves argentin David Nalbandian pályafutása legnagyobb sikerét aratta, mivel a férfi egyes negyeddöntőjében 3 óra 44 perces meccsen legyőzte az ecuadori Nicolas Lapenttit, s bejutott a legjobb négy közé. A 28. helyen kiemelt teniszező a második dél-amerikai, aki elődöntőig menetelt a nem hivatalos füves pályás világbajnokságon, a perui Alex Olmedo 1959-ben tornagyőztes volt.

Nagy meglepetésre a belga Xavier Malisse 2 óra 27 perc alatt nyert az 1996-os győztes holland Richard Krajicek ellen, így biztos, hogy Wimbledonban új bajnokot avatnak férfi egyesben. A holland támadó taktikája miatt gyors mérkőzést, s meglepetést láthattak a szurkolók. A jóval esélyesebb Krajicek hiába próbálkozott 105-ször a hálónál, csak 54 labdamenetet nyert meg, s ez döntőnek bizonyult. Ráadásul gyengén fogadta Malisse adogatásait, csak a pontok 28 százalékát szerezte így. A nyerő ütések csatájában (40-28) is biztosabb belga pályafutása legnagyobb sikerét aratta, korábban kétszer a 4. fordulóig jutott Grand Slam-tornán.

Férfi egyes, negyeddöntő:
Henman (brit, 4.)-Sa (brazil) 6:3, 5:7, 6:4, 6:3, 4:6, 6:4
Hewitt (ausztrál, 1.)-Schalken (holland, 18.) 6:2, 6:2, 6:7 (5-7), 1:6, 7:5
Nalbandian (argentin, 28.)-Lapentti (ecuadori, 22.) 6:4, 6:4, 4:6,
Malisse (belga, 27.)-Krajicek (holland) 6:1, 4:6, 6:2, 3:6, 9:7

Navratilova folytatja

Navratilova és Sampras, Wimbledon élő legendái/sport/egyeni/tenisz/20020619navratilova1.htmlWimbledonhttp://forum.origo.hu/forum/forumServlet?act=show&fid=42657

A 45 éves Martina Navratilova, aki a legtöbb mérkőzést játszotta Wimbledonban, szerdai kiesésétől függetlenül még mindig nem tervezi pályafutásának végleges befejezését. "Jobb fizikai állapotban érzem magam, mint 30 évesen" - mondta az egyéniben és párosban összesen 333 tornagyőzelmet arató játékos. A cseh származású amerikai teniszezőnő az ausztrál Todd Woodbridge oldalán most a vegyes páros harmadik körében búcsúzott az Anna Kurnyikova, Jonas Björkman duótól elszenvedett 3:6, 6:4, 6:2-es vereség után.