Amíg a hölgyeknél Kim Clijsters sima kiesése jelentette a Roland Garros pénteki bombameglepetését, addig a tűzszerészek egy elhagyott aktatáskában meglepetés-bombát szimatolva evakuálták az egyes pályát. Ötvenperces késéssel aztán folytatódhatott a Canas-Moya összecsapás, amely végül az argentin teniszező sikerét hozta.

Nemcsak a pályán, de a nézőtéren is pattanásig feszültek az idegek a francia nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában, az argentin Guillermo Canas és a spanyol Carlos Moya mérkőzésén. A találkozó nagy izgalmak közepette éppen a harmadik szett elején, 1:0-s Moya-vezetésnél tartott, amikor a biztonsági felügyelet egy őrizetlenül hagyott kabátra és egy aktatáskára lett figyelmes. Azonnal evakuálták az egyes számú pályát, harmincöt percig állt a játék, de végül kiderült, csupán egy feledékeny néző okozott felesleges munkát a tűzszerészeknek. Közel ötvenperces közjáték után folytatódott a találkozó, amelyet végül Canas 6:4, 6:7, 7:6, 6:1, 6:2-re megnyert, így ő játszhat majd a világelső ausztrál Lleyton Hewitt ellen.

Canason kívül valószínűleg Hewitt a nap másik boldog embere, hiszen nem elég, hogy négy szettben legyőzte a holland Schalkent (6:1, 7:5, 6:7, 6:1), még mumusát, Moyát is elkerülte. "Nagyon kemény mérkőzés volt, minden tiszteletem Sjengé, mert kiválóan teniszezett" - mondta az ausztrál versenyző. Továbblépett a címvédő brazil Gustavo Kuerten is, aki nagy csatában verte a chilei Gonzalezt (6:3, 2:6, 7:6, 6:4). Következő ellenfele a spanyol Albert Costa lesz, ő a Samprast búcsúztató olasz Gaudenzi ellen diadalmaskodott (7:6, 6:1, 7:5).

A női mezőnyre mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy kiegyensúlyozott lenne. A harmadik fordulóban olyan kiütésesnek nevezhető eredmények is születtek, amelyek már az első körben meglepetést okoztak volna. A legnagyobb blamázs a belgákat érte. A Kapros Anikó által búcsúztatott Justine Henin után kiesett a tavalyi döntős Kim Clijsters is, aki 6:4, 6:0-ra kikapott az argentin Clarisa Fernandeztől. A dél-amerikai teniszező következő ellenfele az orosz Jelena Gyementyijeva lesz, ő a paraguayi De los Riost ütötte el a továbbjutástól (6:3, 6:0). A már említett furcsa, kiütéses jellegű eredmények közül említést érdemel az eddig remekül játszó luxemburgi Kremer 6:1, 6:0-s rövidzárlata az amerikai Chanda Rubin ellen, de nem lehet büszke pénteki eredményére a spanyol Bes, az orosz Panova és a cseh Cervanova sem.

Ami a párosokat illeti: Mandula Petra az osztrák Patricia Wartusch oldalán 6:1, 7:6-ra verte a Conchita Martinez, Patricia Tarabini (spanyol, argentin) duót. Kiesett viszont a Martina Navratilova, Natasa Zvereva kettős, ők a csütörtöki, sötétedés miatt félbeszakadt találkozót végül 6:7, 6:3, 6:4-re elvesztették az első helyen rangsorolt Lisa Raymond, Rennae Stubbs amerikai, ausztrál kettős ellen.

Szombaton ismét lesz ok az izgalomra, hiszen a centerpályán a Jennifer Capriati (amerikai)-Evie Dominikovic (ausztrál), majd a Tommy Robredo (spanyol)-Andre Agassi (amerikai) összecsapás után a francia Mary Pierce ellen lép pályára Kapros Anikó. Manduláék a 14-es pálya első mérkőzésén a Galina Fokina, Tatjana Perebijnisz orosz, ukrán páros ellen folytathatják győzelmi sorozatukat.