A müncheni világbajnokságon döntős amerikai Lindsay Davenport 10 ponttal vezet a legutóbbi három hétben éllovas honfitársa, a legjobb nyolc között búcsúzó Jennifer Capriati előtt a női teniszezők világranglistáján. A 2,95 millió dollár összdíjazású párizsi tornán győztes, s így az egy hét múlva kezdődő sydneyi Mesterek Kupáján is induló Sebastien Grosjean a férfi teniszezők világbajnoki pontversenyében, valamint a hagyományos világranglistán is a hetedik. A francia játékos három, illetve egy helyet lépett előre. A világranglistát a brazil Gustavo Kuerten vezeti.

A WTA-vb fináléját Davenport térdsérülése miatt mérkőzés nélkül "megnyerő", szintén tengerentúli Serena Williams 4 helyet lépett előre, s most a 6.

A világbajnokság tavalyi győztese, a svájci Martina Hingis bokasérülés miatt nem indult a bajor városban, visszacsúszott a 4. helyre, miután Venus Williams is megelőzte.

A magyarok közül egyesben (62.) és párosban (64.) is Mandula Petra a legjobb.
64. (61.) Mandula 650 pont

A döntős orosz Jevgenyij Kafelnyikov a hatodikról az ötödikre került az ATP Race-ben. Vele együtt a spanyol Juan Carlos Ferrero is megelőzte az eddig negyedik ausztrál Patrick Raftert.

A sydneyi világbajnokságon a négy Grand Slam-győztes (Andre Agassi, Gustavo Kuerten, Goran Ivanisevic, Lleyton Hewitt) mellett Ferrero, Kafelnyikov, Rafter és Grosjean indul. Tartalék a német Tommy Haas.