Magyar sikerek foglalták keretbe a milánói kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnap délutáni záró, 200-as döntőit - a női négyesé volt az első, a férfi kvartetté az utolsó elsőség. Magyarország 8 arany-, 9 ezüst- és 3 bronzéremmel zárta a kontinensbajnokságot.

A 200 méteres döntők éremesőjét a Dékány Kinga, Fazekas Krisztina, Viski Erzsébet, Bóta Kinga négyes nyitotta. Nem kellett sokat várni az újabb aranyéremre: Szabó Szilvia kajak egyesben nagy csatában utasította maga mögé a mezőnyt, egy századmásodperccel előzte meg a lengyel Urbanczykot, megszerezve ezzel a hetedik magyar aranyérmet. Minimális külöbséggel szorult a második helyre a Dékány Kinga, Viski Erzsébet kettős.

A férfiak között a mindhárom 200 méteres számban érdekelt Fehérvári Vince egyesben nem bírt a német Ronald Rauhéval. Nem sokkal később - Hegedűs Róberttel a háta mögött - a kajak kettesek között begyűjtötte második ezüstérmét is. A Feil Imre és Kozmann György kajak duó is jól versenyzett, bizonyíték rá, hogy az orosz Kovaljev, Kustoglod hajó előtt lettek bronzérmesek.

Fehérvári Vince, Beé István, Horváth Gábor és Hegedűs Róbert magabiztosan nyerte meg a verseny záró számát - az orosz hajót megelőzve.

A kenusok versenyében Malomsoki Sándor épphogy lemaradt a dobogóról, és a négyesnek (Zala György, Iván Gábor, Vasali László, Malomsoki Sándor) sem sikerült érmet szereznie, a negyedik helyen végzett.