Aranyérem nélkül maradtak a magyarok az 1000 méteres döntőkön a milánói kajak-kenu Európa-bajnokságon. Ezüstből viszont ötöt szerzett az Angyal-csapat, míg az olimpiai bajnok férfi kajak négyes csak ötödik lett.

A női kajak négyes kezdte a sort egy bronzzal, majd két második hely következett a kenus Kolonics György és a kajakos Vereckei Ákos jóvoltából. Kolonics a szám olimpiai bajnokától, a német Dittmertől kapott ki úgy, hogy 900 méternél még vezetett. Vereckeinél a szintén német Liwowski volt jobb.

Kovács Katalin szerezte meg a nap harmadik magyar ezüstérmét, egyesben 67 századmásodperccel kapott ki az 500 méteren olimpiai bajnok olasz Josefa Idemtől. Szintén szoros versenyben lett második a Bártfai Krisztián, Veréb Krisztián kajak kettős, 25 századdal előzte meg őket a norvég páros. Kenu párosban Hüttner Csabának és Fürdök Gábornak hatodik hely jutott.

A Zala György, Iván Gábor, Belicza Béla, Kozmann György kenu négyes nagy küzdelemben második lett, s jól versenyzett a harmadikként célba érő Fazekas Krisztina, Szabó Ágnes kajak kettős is. Az olimpiai bajnok férfi kajak négyes - Kammerer Zoltán, Storcz Botond, Vereckei Ákos, Horváth Gábor - ezúttal a vártnál gyengébb eredménnyel szolgált: ötödik lett.

Angyal Zoltán szövetségi kapitány az 1000 méteres döntők után így nyilatkozott: "Ez egy ezüstös nap volt. Nagyon szerettünk volna legalább egy arannyal szolgálni, de sajnos nem sikerült. Öröm viszont, hogy valamennyi egységünk jól versenyzett, szoros csatában maradt alul. Egyedül az olimpiai bajnok négyestől vártam többet, mindenképpen dobogón kellett volna végeznie."
A magyarok az 1000 méteres döntőkben 5 ezüst- és 2 bronzérmet szereztek.

Délután a 200 méteres elő- és középfutamokra kerül sor az Európa-bajnokságon.

Eredmények, 1000 m:

nők:

k-4:
1.Ukrajna (Zsana Oszipenko, Tatjana Semikina, Hanna Balabanova, Natalja Fiklisova) 3:22.53 perc