A címvédő MiZo-Pécsi VSK kiélezett mérkőzésen, hosszabbításban nyert a hazai pályán játszó MKB-Euroleasing Sopron ellen a nőikosárlabda-bajnokság döntőjében, s ezzel már 2-0-ra vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

Döntő, 2. mérkőzés:
MKB-Euroleasing Sopron - MiZo-Pécsi VSK 74-80 (21-17, 14-14, 17-15, 13-19, 9-15) - hosszabbítás után
legjobb dobók:
Matovic 22, Blahuskova 19, Kovacevic 16/3, illetve Károlyi 16/12, Béres 15/3, Vilipic 14, Iványi 14/3
a párharc állása: 2-0, a Pécs javára

A találkozót - az elsőhöz hasonlóan - a soproniak kezdték jobban, s ugyan csak néhány ponttal, de szinte végig vezettek az első negyedben, amelynek végén négy pont volt a különbség a két csapat között.

A folytatásban tartotta előnyét a házigazda, sőt a záró tíz perc előtt már hattal ment, a hajrában azonban fordítani tudott az Euroliga negyedik helyezettje, így az utolsó másodpercekben Blahuskova hárompontosával tudták döntetlenre menteni a meccset a soproniak.

A hosszabbítást aztán jobban bírta idegekkel a pécsi csapat, s megszerezte második sikerét a három győzelemig tartó párharcban.

A harmadik találkozóra kedden kerül sor Pécsen.