A női kosárlabdázók Magyar Kupájában a MiZo-Pécsi VSK és a Diósgyőri KSK került a döntőbe, miután a pécsi elődöntőben Rátgéber László csapata a Zala Volán-ZTE, Tapodi Péter gárdája az MKB Euroleasing Sopron ellen győzött.

MiZo-Pécsi VSK - Zala Volán-ZTE 82-52 (21-18, 27-11, 14-12, 20-11)
Pécs, 2000 néző. Vezette: Papp, Cziffra Cs.
MiZo-Pécsi VSK: Iványi 3, Hlede 13, Károlyi 11, Béres 16, Branzova 8. Csere: Fegyverneky 5, Vilipic 15, Dapo 4, Keller 4, Semsei 3
Zala Volán-ZTE: Németh B. 17, Szélesy 10, Szőke 3, Ruzickova 8, Viall 4. Csere: Csontos 6, Pavetic 2, Sárközi 2

Furán indult a mérkőzés, három perc után ez is állhatott volna az eredményjelzőn: Németh Bernadett-MiZo-Pécsi VSK 9-8. Tudniillik a vendégek valamennyi pontját a BSE-ből igazolt irányító szerezte.17-17-ig tudta tartani a lépést az egerszegi gárda, utána beindult a hazai henger, különösen a 28-23-at követeő 14-0-s részeredménnyel!

Főleg a két center, Béres és Vilipic remekelt, de most is arányosan oszlottak el a pontok a mind a tíz beírt játékosát foglalkoztató bajnok sztárjai között. Az első félidőben - ez is unikum - 65%-os pontossággal célzott a mezőnyből Rátgéber László edző csapata.

A nagyszünet után sem csökkent a Pécs lendülete, olyannyira, hogy a hajrában fel is harsant a "Játszik a Vasút!" kórus, egészen pontosan Korie Hlede pazar alakításai után. Két perccel a vége előtt Keller is a kosárba talált, s ez azt jelentette, hogy valamennyi pécsi játékos feliratkozott az eredményjelzőre, ami azért ritkaság.