A Szolnok és a Pécs nőikosárlabda-csapata is győzött az Euroliga 7. fordulójában: előbbi hazai pályán 82-53-ra verte a belga Namurt, míg utóbbi a görög Sporting Athén otthonában diadalmaskodott 80-55-re. A Szeged nyert, a Diósgyőr kikapott az Európa-kupában.

Euroliga, 7. forduló, C csoport:
Szolnoki MÁV-Coop SE - Namur (belga) 82-53 (22-16, 22-16, 26-14, 12-7)
a legjobb dobók: Farmer 17, Delmis 9, illetve Wilelebnowska 8, Charlier 7.

Gyorsan egymásnak estek a csapatok és szinte védekezés nélkül rohamozták a térfeleket, ám a rengeteg rossz dobás és eladott passz miatt csak kevés pont született. Néhány perc múlva a szolnokiak visszavettek a rohanásból, és remek játékkal az első negyed végére megszerezték a vezetést. A félidő hátralévő részében továbbra is a hazaiak irányították a találkozót, így a szünetre már 12 pontos előnyre tettek szert.

A második játékrészt szenzációsan kezdte a magyar gárda, mind támadásban, mind védekezésben felülmúlta a belga együttest. A végjátékban az egyetlen kérdés már csak a pontarány volt. A 3/3-as mutatóval rendelkező Szolnok jövő szerdán hazai környezetben a francia Tarbes ellen lép pályára.

A MiZo-Pécsi VSK fölényesen győzött a görög Sporting Athén otthonában. Az 5/1-es mutatóval álló pécsieknek ez volt az utolsó idei Euroliga-mérkőzésük, miután az utolsó játéknapon szünnaposak.