Az elődöntő harmadik mérkőzésén a GYSEV-et kiütő Pécsi VSK és a Diósgyőrt biztosan legyőző Soproni Postás jutott be a nőikosárlabda-bajnokság fináléjába.

Nőikosárlabda NB I, rájátszás, elődöntő, harmadik mérkőzés:
MiZo-Pécsi VSK - GYSEV-Orsi 72-49 (20-8, 19-12, 18-12, 15-17)
Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 4000 néző
vezette: Bodnár, Benczur
PVSK: Iványi 5/3, Ujvári 1, BRANZOVA 15/3, KÁROLYI 19/6, Béres 8. Csere: VILUTYTE 8, Tranquilli 3, ÉRIKA 13, Keller, Szakács. Edző: Rátgéber László
GYSEV: Bevilaqua 4, BALOGH 17/3, BOGOJEVIC 12, Seres 2, Zakaluzsnaja 10. Csere: Török 2, Lichnerova, Dénes 2, Szőke. Edző: Natalia Hejková
az eredmény alakulása: 3. p.: 6-0, 5. p.: 11-2, 8. p.: 13-6, 12. p.: 22-10, 16. p.: 31-14, 18. p.: 32-16, 20. p.: 39-18, 22. p.: 47-20, 27. p.: 53-28, 30. p.: 57-32, 32. p.: 57-36, 35. p.: 62-40, 38. p.: 68-45

Sokkal nagyobb különbségű győzelmet arattak a pécsiek, mint azt várni lehetett. Iványiék az első perctől kezdve vezettek, előnyüket fokozatosan növelték, és csaknem négyezer nézőjük lelkes buzdítása közepette a végén fölényesen nyertek. A soproniaknál sok volt a gyenge teljesítmény, csak az utolsó negyedben voltak egyenrangú ellenfelek, ám ekkor már eldőlt a meccs. A vendégeknél Balogh, Bogojevic és Zakaluzsnaja tudott tíz pont fölé kerülni.

A végén a hazai közönség nagy ünneplésben részesítette kedvenc játékosait és Rátgéber Lászlót, akihez a lefújás után orvost kellett hívni, mert nagyon felszökött a vérnyomása. Szerencsére azonban néhány perc elteltével megnyugodott, így nem volt szükség további bevatkozásra.

A párharcot 2-1-re a MiZo-Pécsi VSK nyerte és ezzel bejutott a döntőbe.

Rátgéber László: "Gratulálok a lányoknak a lelkes játékért, a közönségnek pedig a fanatikus buzdításért. A neheze azonban csak most jön az erősebbik soproni csapat ellen."

Natalia Hejkova: "Most játszottunk legrosszabbul az elődöntő három mérkőzése közül. Nem voltunk jó fizikai állapotban, ez is sokat számított."