Hazai győzelemmel folytatta szereplését a női Euroligában a Mizo-Pécsi VSK kosárlabdacsapata, amely a tizedik fordulóban a jugoszláv Podgoricát verte meg nagy különbséggel, 95-59-re.

Nőikosárlabda-Euroliga, A csoport, 10. forduló:
MiZo-Pécsi VSK - Podgorica (jugoszláv) 95-59 (31-15, 18-11, 25-13, 21-20
Pécs, 3300 néző
vezette: Paulik (cseh), Poljansek (szlovén)
Pécs: Tranquilli 8, Iványi 6, BRANZOVA 21, BÉRES 19, KÁROLYI 20/12. Csere: UJVÁRI 10/3, Vilutyte 6, Popovic 5, Keller, Szakács. Edző: Rátgéber László.
Podgorica: Jankovic, Skerovic, JOKOVIC 24/6, Szekulic 11, Ivovic. Csere: Veszelovszki 6, Becanovic 11/3, Dubljevic 7/3. Edző: Zoran Kovacic.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 13-0, 5. perc: 22-4, 8. perc: 23-12, 14. perc: 33-26, 25. perc: 66-26, 33. perc: 79-39.

A mérkőzés kezdetén a 13-0-s hazai roham mindent eldöntött. Később a jugoszlávok "bűnrossz" tíz percet produkáltak, ekkor harminchárom pontot kaptak és egyet sem dobtak. A folytatásban az Euroliga legeredményesebbje, a mérkőzésenként átlagban huszonegy pontot dobó Jokovic vezetésével feljött a jugoszláv bajnok, a hazaiak fél negyed alatt csak két pontig jutottak. A félidőben viszont már 49-26 volt az állás.

Tornaterembe költöztetnék a PVSK-t/sport/csapat/kosarlabda/20030121gimnaziumi.html

Nagyszünet után a vendégek csak a hatodik percben találtak be, így gyakorlatilag eldőlt a találkozó. Az összecsapás legjobbja, a bolgár Branzova tarthatatlan volt a palánk alatt. A hajrában Károlyi és Béres is remekelt, így az őszi, idegenbeli 72-63-as siker után a Rátgéber-együttes otthon kiütéses győzelmet aratott.A Podgorica csapata tizenkét nappal ezelőtt jött el otthonról, azóta két Euroliga-mérkőzést (Brnóban és most Pécsett) és egy jugoszláv bajnokit játszott (a Crvena Zvezda ellen), valamennyit elveszítette.

Rátgéber László (Pécs): "A jugoszlávok 'öngyilkosságot' követtek el, hiszen ők akarták diktálni az iramot, holott gyengébbek nálunk. A remek kezdés rányomta bélyegét a folytatásra. A nagy különbségű siker ellenére voltak hibáink, ezekből tanulni kell. Időnként bravúrosan kosaraztunk, nagyon komolyan vettük a mérkőzést, mert még van esélyünk a második helyre a csoportunkban."

Zoran Kovacic (Podgorica): "A pécsi az egyik legjobb csapat az Euroligában. Mi most szerepelünk először ebben a sorozatban, ráadásul nincs is külföldi játékosunk. A bíráskodással nem voltam megelégedve."

Az A csoport további eredményei:
Valenciennes (francia) - Pabianice (lengyel) 75-45
Tarbes (francia) - Como (olasz) 71-76
Jekatyerinburg (orosz) - Brno (cseh) 78-58

A csoport állása: 1. Valenciennes (francia) 19 pont, 2. Brno 17 (785-675), 3. Pécsi VSK 17 (709-611), 4. Jekatyerinburg 16, 5. Como (olasz) 15, 6. Podgorica 13, 7. Tarbes (francia) 12, 8. Pabianice (lengyel) 11.