A Mizo-Pécsi VSK és a GYSEV-Orsi egyaránt továbbjutást jelentő helyen áll a nőikosárlabda-Euroliga csoportküzdelmeinek félidejében, azaz a hetedik forduló után.

A csoport:
Az állás: 1. Valenciennes 14 pont (francia), 2. Gambrinus Brno (cseh) 12 (537-453), 3. PVSK 12 (460-423), 4. Jekatyerinburg (orosz) 10 (485-495), 5. Como (olasz) 10 (449-484), 6. Tarbes 9 (453-492), 7. Podgorica (jugoszláv) 9 (460-534), 8. Pabianice (lengyel) 8.

A 2001-ben bronzérmes pécsiek célja a továbbiakban csak a második hely megszerzése lehet a toronymagas esélyes, s a sorozatban egyedüliként százszázalékos címvédő francia Valenciennes mögött ahhoz, hogy a márciusi negyeddöntő párharcában az esetleges harmadik mérkőzését hazai pályán játszhassák. Ennek elérésében meghatározó lesz jövő csütörtökön a cseh Brno elleni pécsi találkozó, illetve három héttel később az oroszországi Jekatyerinburgban sorra kerülő összecsapás.

B csoport
Hetedik forduló (még nem közölt eredmények):
Bourges (francia) - Valencia (spanyol) 82-75 (36-41)
Gdynia (lengyel) - Parma (olasz) 82-75 (41-36)
Az állás: 1. Ruzomberok (szlovák) 12 pont (536-464), 2. Bourges 12 (480-441), 3. Gdynia 12 (546-520), 4. GYSEV 11, 5. Valencia 10 (477-477), 6. Vilnius (litván) 10 (470-495), 7. Parma (olasz) 9, 8. Schio (olasz) 8.

A menet közben, november 25-én Farkas Sándort váltó ausztrál Dirk Bevilaqua csapata - amely még néhány hétig nélkülözni kénytelen egyik erősségét, a térdműtéten átesett világbajnok brazil Alessandrát - hazai pályán még nem kapott ki. Ez jó előjel lehet az éllovas szlovák Ruzomberok ellen szerdán sorra kerülő kulcsfontosságú meccs szempontjából is. Még nehezebbnek ígérkezik a vendégszereplés a tavalyi ezüstérmes lengyel Gdyniánál, valamint a 2001-ben első francia Bourges itthoni legyőzése.

A negyeddöntő küzdelmei március 11-én kezdődnek, a Final Fourt áprilisban rendezi meg az egyik résztvevő.